Çözüldü Oyun oynarken ekran donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrekavak0206

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımı yaklaşık 6 ay önce sıfır toplayıp satın aldım. Yaklaşık 1 aydır bilgisayarımda çeşitli oyunlarda farklılık gösteren hatalar alıyorum.

Örn: CS:GO, DotA 2, GTA 5, COH 2 bu oyunlarda görüntü donuyor ancak sesler gelmeye devam ediyor ve fareyi hareket ettirdiğimde etkileşim sesleri gelmeye devam ediyor. Oyun içerisinde karakterimi hareket ettirebiliyorum, bazı oyunlarda ise crash veriyor düşük sistem gereksinimili oyunlarda ise hiçbir sıkıntı olmadan rahatça oynayabiliyorum. Kasayı temizledim, bağlantıları kontrol ettim, çift kanal RAM'ları tek tek çalıştırarakta test ettim, format attım ve sürücüleri silerek en güncel sürücüleri kurdum ancak hatanın sebebini bulamadım.
Sistem özellikleri;
  • MSI GTX 1050 Ti.
  • MSI A320M Pro-vh Plus DDR4 3200MHz OC ankart.
  • AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHX AM4 işlemci.
  • Adata XPG 8+8 DDR4 3000MHz RAM.
  • 550W Power.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Genelde ekran kartı sorunu. RAM ve CPU'dan dolyı bu sorunu yaşayanı bugüne kadar pek görmedim. Kartınızı test edin:

Genelde ekran kartı sorunu. RAM ve CPU'dan dolyı bu sorunu yaşayanı bugüne kadar pek görmedim. Kartınızı test edin:

Çözüm
Merhabalar, bilgisayarımı yaklaşık 6 ay önce sıfır toplayıp satın aldım. Yaklaşık 1 aydır bilgisayarımda çeşitli oyunlarda farklılık gösteren hatalar alıyorum.

Örn: CS:GO, DotA 2, GTA 5, COH 2 bu oyunlarda görüntü donuyor ancak sesler gelmeye devam ediyor ve fareyi hareket ettirdiğimde etkileşim sesleri gelmeye devam ediyor. Oyun içerisinde karakterimi hareket ettirebiliyorum, bazı oyunlarda ise crash veriyor düşük sistem gereksinimili oyunlarda ise hiçbir sıkıntı olmadan rahatça oynayabiliyorum. Kasayı temizledim, bağlantıları kontrol ettim, çift kanal RAM'ları tek tek çalıştırarakta test ettim, format attım ve sürücüleri silerek en güncel sürücüleri kurdum ancak hatanın sebebini bulamadım.
Sistem özellikleri;
  • MSI GTX 1050 Ti.
  • MSI A320M Pro-vh Plus DDR4 3200MHz OC ankart.
  • AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHX AM4 işlemci.
  • Adata XPG 8+8 DDR4 3000MHz RAM.
  • 550W Power.

merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum bir çözüm bulabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı