Çözüldü Oyun oynarken donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhulkinator

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarı ilk açtığımda oyun oynarken birden ekran donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Her kapatıp açtığımda bir kere kesin donuyor bir kereden sonra bir daha donmuyor. Görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırıp tekrar açmak zorunda kalıyorum. Yakın zamanda BIOS güncellemesi, chipset güncellemesi de yapmıştım. CPU kullanı mı, sıcaklık gibi değerlere baktığımda da bir sıkıntı görünmüyor. Sebebi nedir sizce? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sistemim; i5 8500, ASUS Z370-P Prime, GTX 1060,16 GB Kingston XMP RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selamlar, bilgisayarı ilk açtığımda oyun oynarken birden ekran donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Her kapatıp açtığımda bir kere kesin donuyor bir kereden sonra bir daha donmuyor.
Yazılımsal olma ihtimali çok yüksek eski ekran kartı sürücüsü ile yenisi çakışıyor olabilir.
''Yakın zamanda BIOS güncellemesi, chipset güncellemesi de yapmıştım.'' Güncellemeleri yapmadan önce de aynı sorun var mıydı ?

Evet, vardı.

Saatlerce R6, Overwatch, Witcher vs. oynuyorum hiçbir şey olmuyor, LOL giriyorum ne hikmetse şak diye donuyor, oturumu kapat aç diyince bir daha donmuyor.

Bu arada ben de Ryzen ve RX sistem kullanıyorum yani seninkiyle tam zıt 😀

Bence sorun LOL'de.

Donma sorunu yaşadıktan sonra bilgisayarı tekrar kapatıp açıyım 5-10 dk sonra tekrar donuyor. Bilgisayar açıldıktan sonra bir kere kesin yaşanıyor sorun, çok garip. LOL'den kaynaklı olsa bile sürekli yaşanması ilginç bence. Bazen maçın önemli yerlerinde donuyor klavyeyi kırmamak için kendimi zor tutuyorum :D

Evet, vardı.

Donma sorunu yaşadıktan sonra bilgisayarı tekrar kapatıp açıyım 5-10 dk sonra tekrar donuyor. Bilgisayar açıldıktan sonra bir kere kesin yaşanıyor sorun, çok garip. LOL'den kaynaklı olsa bile sürekli yaşanması ilginç bence. Bazen maçın önemli yerlerinde donuyor klavyeyi kırmamak için kendimi zor tutuyorum :D
Üşenmezseniz Microsoftun sitesinden windows indirip format atmayı deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı