Oyun oynarken ekran gidiyor ve uzun süre gelmiyor

isaemindanaci

Centipat
Ekran kartım 8 GB saphirre RX 570ü güç kaynağı da Rampage 500W 80P. İşlemci Ryzen 2600,8 GB RAM var. Şimdi Crysis, CS:GO gibi oyunlar oynarken en fazla 5 10 dakika sorunsuz çalışıyor daha sonrasında ufak ufak ekran kararıyor, tekrar geliyor ve 1 dakika falan böyle sürüyor. Ardından monitorden görüntü tamamen gidiyor. Oyunu kapatınca ekran düzeliyor fakat LOL, CS 1.6 oynarken falan sorunsuz çalışıyor. Yeni bilgisayar topladım rahat rahat istedigim oynuları oynayamıyorum. Sorun neyden kaynaklanıyor yardımcı olabilir misiniz ekran kartıylamı monitorden falan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
sadece oyun oynarken mi ? yoksa windows açıkkende aynı sorun oluyor mu ?
windows açıkkende bilgisayar uzun süre çalışırsa eğer 1 2 kere oluyor ama oyun oynarken oyundan oyuna değişiyor criyses oynuyordum 15 20 dakika sonra gidiyordu ekran sürekli siyah oluyordu tekrar geliyordu gidip geliyor sürekli tekrarlıyor oyunu aşşa indirince kapatınca normal ekran kalıyor gitme olmuyor mesela strandeed deep oynuyorum şimdi yaklaşıok 3 4 saatdir oynuyorum problem olmadı şimdi ekran gidip yine aynı sorun oluştu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı