Çözüldü Oyun oynarken ekran karıncalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
Monitör
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 ekranı
Merhaba, Valorant ve GTA 5 oynarken fark ettim. Bazen dakikada bir, bazen 2-3 elde bir ekran yarım saniyeliğine karıncalanıyor. Normal gündelik kullanımda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Hiçbir ayara dokunmadım, iki oyunda da ayarları ultrada bırakarak oynuyorum ancak ayarları düşürsem bile karıncalanma oluyor. Bunu nasıl çözebilirim veya bilgisayarı servise vermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Valorant ise üçüncü bir yazılım da sebep olabiliyor. Vanguard, Afterburner, Discord falan gibi.
Merhaba, Valorant ve GTA 5 oynarken fark ettim. Bazen dakikada bir, bazen 2-3 elde bir ekran yarım saniyeliğine karıncalanıyor. Normal gündelik kullanımda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Hiçbir ayara dokunmadım, iki oyunda da ayarları ultrada bırakarak oynuyorum ancak ayarları düşürsem bile karıncalanma oluyor. Bunu nasıl çözebilirim veya bilgisayarı servise vermeli miyim?

Ekran da sıkıntı olabilir. Ya da laptopu bir yere çarptıysan içindeki parçalar zarar görmüş olabilir. Ya da ekran kartı bozulmuş ya da driver dosyaları bozulmuş olabilir DDU ile silip driverları yüklemeni öneririm.

Ekran da sıkıntı olabilir. Ya da laptopu bir yere çarptıysan içindeki parçalar zarar görmüş olabilir. Ya da ekran kartı bozulmuş ya da driver dosyaları bozulmuş olabilir DDU ile silip driverları yüklemeni öneririm.

DDU ile ekran kartı sürücülerini silip çok yükledim. Ekran da ölü piksel veya ışık sızması falan yok. Ayrıca gündelik kullanımda oyun dışında olmuyor. Hatta az önce fark ettim, GTA 5'te yok bu sorun. Ama Valorant'ta oluyor niyeyse. Herhangi bir yere çarptığımı hatırlamıyorum, cihazı sallayınca ses falan gelmiyor.

@Yener K. @Recep Baltaş @messinicocugu

Valorant ise üçüncü bir yazılım da sebep olabiliyor. Vanguard, Afterburner, Discord falan gibi.

Çözüm

Hocam kusuruma bakmayın geç gördüm. Valorant'ı sildim zaten de karıncalanma olayı beni deli etti. Discord kullanmıyorum, Afterburner kapalıydı zaten ama bundan önce Vanguard açıkken de Valorant'ta ekran karıncalanmıyordu. Niye böyle oldu anlamadım.

Hocam kusuruma bakmayın geç gördüm. Valorant'ı sildim zaten de karıncalanma olayı beni deli etti. Discord kullanmıyorum, Afterburner kapalıydı zaten ama bundan önce Vanguard açıkken de Valorant'ta ekran karıncalanmıyordu. Niye böyle oldu anlamadım.

Aynı sorun bende de var hocam anlamadım bende cozebıldın mı bende de sadece Valorant oynarken oluyor acaba bilgisayara vırus falan mı bulastı bılen varsa yazabilir mi?

Aynı sorun bende de var hocam anlamadım bende cozebıldın mı bende de sadece Valorant oynarken oluyor acaba bilgisayara vırus falan mı bulastı bılen varsa yazabilir mi?

Hocam ben Valorant oynamayı bıraktım ve RDR2 gibi zorlayıcı bir oyunda dahi öyle bir sorunlar karşılaşmadım. Valorant'ın kendi sorunu sanırım.

Hocam çözebildin mi sorununu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çözebildin mi sorununu?

Evet hocam çözdüm. Zaten bu olaydan 2-3 gün sonra bilgisayarı bakım için servise yolladım ve geldiğinde format attım. Şu an aktif olarak RDR2, Fortnite ve PUBG gibi oyunlar oynadım fakat hiçbirinde bir sorun yaşamadım. Sanırım bu karıncalanma sorunu Vanguard yüzünden oluyor çünkü geçen arkadaşlarla internet kafeye Valorant oynamaya gittik ve Vanguard açıkken GTA 5'te bir iki kere karıncalanma yaşadık. Sonra ben 2 arkadaşında bilgisayarından Vangurad'ı kapatınca sorunumuz çözüldü. Son güncellemelerden sonra da düzelmiş sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı