Çözüldü Oyun oynarken ekrana dikey renkli çizgiler gelmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

TR-whovian

Kilopat
Yer
Ankara
R6 oynarken ekrana dikey sekilde cizgiler gelip gitti surekli, bir sure sonrada ekranin tamami cizgilerle kaplandi ve bilgisayar kendisini kapatti. Yeniden baslattigim zaman otomatik onarma yeri geldi, ekran kartimin bozulma ihtimali var midir yoksa baska bir nedenle mi olmustur?

Not: Otomatik onarma ekranindan once bir sure C diskini taradi.

Çözüm
Geçmiş konularına baktım, birçok oyunda daha çökme sorunu yaşamışsın. Kartının AMD olduğunu tahmin ettim ve yanılmadım: AMD Radeon R9 200.

Yeni, bir kart alsan iyi edersin. Kartına belki reballing de yaptırabilirsin. Belki...
R6 oynarken ekrana dikey sekilde cizgiler gelip gitti surekli, bir sure sonrada ekranin tamami cizgilerle kaplandi ve bilgisayar kendisini kapatti. Yeniden baslattigim zaman otomatik onarma yeri geldi, ekran kartimin bozulma ihtimali var midir yoksa baska bir nedenle mi olmustur?

Not: Otomatik onarma ekranindan once bir sure C diskini taradi.

Büyük ihtimalle sorun ekran kartında OCCT ile test yapıp sonucu at.
Bu arada ekran kartına herhangi bir overclock voltaj düşürme vb. şeyler yaptınızmı.

Geçmiş konularına baktım, birçok oyunda daha çökme sorunu yaşamışsın. Kartının AMD olduğunu tahmin ettim ve yanılmadım: AMD Radeon R9 200.

Yeni, bir kart alsan iyi edersin. Kartına belki reballing de yaptırabilirsin. Belki...

Çözüm
OCCT ile test yapıp sonucu at.
OCCT çalıştırır çalıştırmaz siyah görüntü alır muhtemelen...
Bilgisayar kendisini otomatik kapatıyor test yapmam mumkun degil.
Dedim ^^ :D

Ekran kartın bozuk.

Ayrıca kapanan bilgisayarın değil, ekran kartın. Kasan kapanıyor mu? Muhtemelen çalışmaya devam ediyor.

Ha eğer kasa da kapanıyorsa PSU da bozuk olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı