Oyun oynarken ekranda beliren çizgiler

foxhound

Hectopat
Makaleler
1
Yer
dev/sda/1
Daha fazla  
Meslek
Coder
Selam Dostlar, daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorunum var; birkaç gün önce CS:GO oynarken bir anda ekranın farklı noktalarında renkleri değişen çizgiye benzeyen şeyler belirdi. Oyunu kapatıp açtım ama düzelmedi. Aklıma farklı oyun açıp denemek gelmedi, bende sorunun oyun dosyalarından kaynaklanabileceğini düşünerek oyunu silip tekrar yükledim ama değişen hiçbir şey olmadı. ardından farklı oyunlarda denedim ve aynı sorunun diğer oyunlarda da olduğunu fark ettim.
Sorun gözlemlediğim kadarıyla sadece oyunlarda beliriyor. Video izlerken, tarayıcı da vs herhangi bir sorun yok.
Sorunu yaşadığımda ekran kartı sürücüm günceldi, eski bir sürüme dönüp tekrar denedim ancak sorun düzelmedi. Ayrıca sorun başladığından beri ara sıra oyundan atmalar yaşıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ekran kartı: gtx 960M

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    816,2 KB · Görüntüleme: 175
  • 2.png
    2.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 174
  • 3.png
    3.png
    1.024 KB · Görüntüleme: 169
  • 4.png
    4.png
    1 MB · Görüntüleme: 177
Son düzenleme:
Dostum umarım sonuç aynı olmaz ama ekran kartım mobil yani anakarta gömülü. Ayrıca bilgisayarı iki buçuk senedir özenle kullanıyorum. işin açıkçası sizin tahmin ettiğiniz gibi bir sorun varsa çok saçma çünkü bilgisayar hem genç hem de bugüne kadar diğer teknolojik aletlerime göstermediğim kadar bir özenle baktım :(
Benim Laptop şaçma bir şekilde bozuldu. GTX 950M çalışıyor. HD5500 çalışmıyor. HD5500 şuan devre dışı aktif edince pc donuyor. HD5500 aktif olmadığından GTX 950M de kullanamıyorum.

Dostum umarım sonuç aynı olmaz ama ekran kartım mobil yani anakarta gömülü. Ayrıca bilgisayarı iki buçuk senedir özenle kullanıyorum. işin açıkçası sizin tahmin ettiğiniz gibi bir sorun varsa çok saçma çünkü bilgisayar hem genç hem de bugüne kadar diğer teknolojik aletlerime göstermediğim kadar bir özenle baktım :(
Anlıyorum ama fazla özen daha çok zarara neden oluyor bence 😂 Umarım düzelir dostum.

Dostlar son durumu paylaşıyorum; ilk yorumu yapan arkadaşımın dediği gibi DDU ile sürücüyü kaldırdım, bilgisayarı tekrar açtım ve Nvidia sürücüsünü tekrar yüklemeden önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için CS:GO'ya girdim ve hiçbir sorun yoktu. Ancak DDU ile sildiğim Nvidia sürücüsünü tekrar yüklediğimde(Nvidia'nın dağıttığı en güncel sürücü) aynı sorunla karşılaştım.
Şu an aklımda, sorunun Nvidia sürücüsüyle alakalı olup olmayacağı sorusu var. Acaba DDU ile tekrardan sürücümü silip bu sefer eski bir Nvidia sürücüsü yüklesem, karşılaşacağım tablo aynı mı olur?

Son düzenleme:
Dostlar son durumu paylaşıyorum; ilk yorumu yapan arkadaşımın dediği gibi DDU ile sürücüyü kaldırdım, bilgisayarı tekrar açtım ve Nvidia sürücüsünü tekrar yüklemeden önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için CS:GO'ya girdim ve hiçbir sorun yoktu. Ancak DDU ile sildiğim Nvidia sürücüsünü tekrar yüklediğimde(Nvidia'nın dağıttığı en güncel sürücü) aynı sorunla karşılaştım.
Şu an aklımda, sorunun Nvidia sürücüsüyle alakalı olup olmayacağı sorusu var. Acaba DDU ile tekrardan sürücümü silip bu sefer eski bir Nvidia sürücüsü yüklesem, karşılaşacağım tablo aynı mı olur?
Bence aynı olabilme ihtimalı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı