Senua's Saga: Hellblade II Metacritic'de puan aldı

Ben bu yapıma 2 saat katlanabildim internetten bakana kadar savaştığım düşmanın bir boss olduğundan bile haberim yoktu. The Order'a haksızlık etmişiz en azından onda savaştığımız şeyin bir boss olduğunu anlayabiliyorduk. Hatta o oyunda silah çeşitliliği bile vardı. Bunda savaşmak zaten keyifsiz ilk oyunu 4 saat kadar oynamıştım savaş sistemi çok daha iyiydi bundan. Şöyle bir göz gezdirdim savaş sistemi ileride çeşitlenmiyor sanırım. Nasıl daha kötüsünü yapmayı başarmışlar anlamadım. Millet sunum hikaye falan diyor bu bir oyun, oynanış yoksa bunun bir filmden veya diziden ana karakteri kontrol etmek (yürütmek) dışında ne farkı kalıyor? Bu yapımı "oyun" diye eleştirmek diğer oyunlara bir hakarettir. Bunun yanında The Order oyundur, Detroit bile oyundur en azından hikayeye yön veriyorsun. Hellblade 2'de öyle bir şey olmalıydı bence oyunun bir kısmında kafamızdaki seslerden biri düşmanı öldürmemizi söylüyor bir diğeri ise düşmanı öldürmememizi söylüyor, öldürüp öldürmemek arasında seçim yapabilirdik mesela. Belki bu söylediğim şey hikayede çelişkiler yaratırdı ama en azından oyun oynadığımızı hissederdik. Şu haliyle tek yaptığımız ilerleyip ara sahne izlemek ve arada kılıç savurmak.

Ben bu yapıma 2 saat katlanabildim internetten bakana kadar savaştığım düşmanın bir boss olduğundan bile haberim yoktu. The Order'a haksızlık etmişiz en azından onda savaştığımız şeyin bir boss olduğunu anlayabiliyorduk. Hatta o oyunda silah çeşitliliği bile vardı. Bunda savaşmak zaten keyifsiz ilk oyunu 4 saat kadar oynamıştım savaş sistemi çok daha iyiydi bundan. Şöyle bir göz gezdirdim savaş sistemi ileride çeşitlenmiyor sanırım. Nasıl daha kötüsünü yapmayı başarmışlar anlamadım. Millet sunum hikaye falan diyor bu bir oyun, oynanış yoksa bunun bir filmden veya diziden ana karakteri kontrol etmek (yürütmek) dışında ne farkı kalıyor? Bu yapımı "oyun" diye eleştirmek diğer oyunlara bir hakarettir. Bunun yanında The Order oyundur, Detroit bile oyundur en azından hikayeye yön veriyorsun. Hellblade 2'de öyle bir şey olmalıydı bence oyunun bir kısmında kafamızdaki seslerden biri düşmanı öldürmemizi söylüyor bir diğeri ise düşmanı öldürmememizi söylüyor, öldürüp öldürmemek arasında seçim yapabilirdik mesela. Belki bu söylediğim şey hikayede çelişkiler yaratırdı ama en azından oyun oynadığımızı hissederdik. Şu haliyle tek yaptığımız ilerleyip ara sahne izlemek ve arada kılıç savurmak.
Aksiyonu az bir Gow olarak değerlendirilebilir bence hocam. Tabii oynamadım net bir yorumum yok ama atmosfer çok hoş duruyor. Kısa da bir oyun sanırsam zaten o yüzden şans verilebilir bence.

Film olsa ilk izleyen ben olurdum da oyun olmamış.

Microsoft'un son yıllarda çıkardığı Forza Horizon 5 ve Starfield hariç ortalama üstü oyun hatırlamıyorum. Koskoca CoD bile rezil rüsva çıktı. Bence kesinlikle Microsoft'ta bir problem var.

CoD nasıl rezil rüsva çıktı multiplayer'ı hala taş gibi oyun. Hikayesi için alan yok zaten oyunu artık multiplayer alanında CoD'u geçebilecek bir yapım yok şu anda.

Film olsa ilk izleyen ben olurdum da oyun olmamış.

CoD nasıl rezil rüsva çıktı multiplayer'ı hala taş gibi oyun. Hikayesi için alan yok zaten oyunu artık multiplayer alanında CoD'u geçebilecek bir yapım yok şu anda.
Modern Warfare 3 iyi mi çıktı yani? Multiplayer isteyen gitsin Warzone oynasın.

Modern Warfare 3 iyi mi çıktı yani? Multiplayer isteyen gitsin Warzone oynasın.

Warzone Battle Royale ben onu multiplayer'dan saymıyorum. CoD gibi Deathmatch'i iyi olan oyun yok piyasada anca eski Battlefield serileri var ama onlar da eskidi artık 2042 zaten berbat, adam vurması bile eğlenceli değil oyunda.

Warzone Battle Royale ben onu multiplayer'dan saymıyorum. CoD gibi Deathmatch'i iyi olan oyun yok piyasada anca eski Battlefield serileri var ama onlar da eskidi artık 2042 zaten berbat, adam vurması bile eğlenceli değil oyunda.
Yine de Modern Warfare 3’ün rezil rüsva çıktığı gerçeği değişmiyor. CoD’un önemli tarafı hikayesidir, insanlar da ne kadar gömülebiliyorsa o kadar gömdü oyunu zaten.

Yayıncısı Microsoft olmasa 75 puanı bile geçemezdi. Reklamlar kesilir korkusuyla bol keseden puanları vererek 80 puanı geçirtmişler oyuna. Büyük şirketlerden reklam alarak geçinen oyun inceleme sitelerinin ne kadar güvenilmez olduğunun bir diğer örneği.

Eki Görüntüle 2201180

Senin para karşılığında bu yorumu yapmadığının bir garantisi var mı? Öznel yorum yapıyorsan "Bana göre oyun 75 puanı geçemezdi" diyebilirsin.

Oyun hem grafik, hem anlatı, hem seslendirme konularında gayet başarılı. Aldığı puan bana göre normal. He şimdi de ben fonlanıyorumdur Microsoft tarafından kesin :)

Son düzenleme:
Konu şuna dönmüş :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada konuda yazılan bir çok şeye cevap veren bir video olmuş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Bu arada konuda yazılan bir çok şeye cevap veren bir video olmuş:

Adam içimdeki seslere tercüman olmuş gibi. En sonunda objektif şekilde yorum yapan bir kişi gördüm. Yukarıda da bahsettiğim şey buydu aslında. İnsanlar oyunun türüne saldırıyor. Anlamsız olan şey de bu aslında.

İlk defa da hikayeyi anlamadığını söyleyen bir kişi gördüm. Bunu da itiraf etmek bu kadar zor olmasa gerek. Hikayenin zor anlaşılıyor olmasının nedeni de sanat film tarzında simgesel ve üstü kapalı bir anlatım sunmuş olması. Konuşmalar veya oyun içinde dağılmış metin, hikayelerin tamamını okusanız bile yine de üzerinde düşünüp sizin parçaları birleştirmeniz lazım.

Konu şuna dönmüş:

Bu arada konuda yazılan birçok şeye cevap veren bir video olmuş:

Visual Novel'e oyun dediği yerde patladım.

Geri
Yukarı