Oyun Oynarken Ekranda Birden Sinyal Yok Yazısı Çıkıyor

kahyaoqlu

Centipat
Öncelikle ekran kartımın rx590 olduğunu belirtmek isterim. Bir türlü anlam veremediğim saçma bir olay ile karşı karşıyayım. İlk olarak soruna Rainbow Six Siege oyununda rastladım. Sonra diğer oyunlara da sekmeye başladı. Oyundayken aniden monitörde ekran gidiyor ve sinyal yok yazısı çıkıyor. Bilgisayarı kapatıp açmadan hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ekran kartının ısı değerlerine baktığımdaysa pek bir sorun gözükmüyor. Donanımsal mı yoksa yazılımsal bir sorun anlayamadım.
DİPNOT: Önceden böyle bir sorunum yoktu.

Önceden öyle bir sorun yoksa öncelikle şuan kullandığınız sürücüyü DDU ile kaldırıp RX 590 için 20.2.2 sürümünü indirip test edin. DDU için forumda konu bulunmakta. Sürücü için linki bırakıyorum.

Öncelikle ekran kartımın RX590 olduğunu belirtmek isterim. Bir türlü anlam veremediğim saçma bir olay ile karşı karşıyayım. İlk olarak soruna Rainbow Six Siege oyununda rastladım. Sonra diğer oyunlara da sekmeye başladı. Oyundayken aniden monitörde ekran gidiyor ve sinyal yok yazısı çıkıyor. Bilgisayarı kapatıp açmadan hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ekran kartının sıcaklık değerlerine baktığımdaysa pek bir sorun gözükmüyor. Donanımsal mı yoksa yazılımsal bir sorun anlayamadım.
Dipnot: Önceden böyle bir sorunum yoktu.

Görüntü gittiğinde kasa çalışmaya devam ediyor mu? Monitörü kapatıp açmayı denedinizmi bu hata sırasında farklı kablo veya görüntü çıkışlarından bağlantı denedinizmi arada dönüştürücü v.s varsa dönüştürücüyü çıkartıp denemenizde fayda var hata esnasında farklı bir monitörünüz varsa takıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı