Oyun oynarken ekranda çizgiler çıkıyor

MamiFK

Hectopat
Daha fazla  
Ekranda yatay çizgiler çıkıyor oyun oynarken ve sadece gri ve karanlık renklerde oluyor. Isınma problemim yok ve OC'li ekran kartına OC yapmıştım. Monitör VGA 1366X768. sorun monitörde mi? Ekran kartında mı? Ya da başka bir şey mi?

HDMI üzerinden taktım ekran kartına. Dönüştürücü kullandım monitör vga olduğu için.

Yaptığım OC'yi geri aldım etkisi olmadı.

Son düzenleme:
Ekranda yatay çizgiler çıkıyor oyun oynarken ve sadece gri ve karanlık renklerde oluyor. Isınma problemim yok ve OC'li ekran kartına OC yapmıştım. Monitör VGA 1366X768. sorun monitörde mi? Ekran kartında mı? Ya da başka bir şey mi?

HDMI üzerinden taktım ekran kartına. Dönüştürücü kullandım monitör VGA olduğu için.

Chipte OC sıkıntı yaratmış sebebi de bilgi sahibi olmaman anlık olarak yükseltmen diye düşüyorum bunun çözümünü bazıları bunu fırınlama ile düzeltiyor ama ben önermem ama eski bir ekran kartım var kaybedecek bir şeyim yok diyorsan dene derim onun dışında bir ihitmal daha var oda driver la alakalı olabileceği bir driver ı tamamen uygulaması ile kaldır yeniden başlat en güncel halini kurt bir de böyle dene olmaz ise ilk dediğim durum sende vardır.

HDMI üzerinden taktım ekran kartına. Dönüştürücü kullandım monitör VGA olduğu için.

OC'den kaynaklı olma ihtimali yüksek cihaz kendini yeteri kadar soğutamadığı için grafik biriminin lehimleri anlık ısınıp soğuyarak işlevini yitirmeye başlıyor olabilir fırınlama yöntemi kullanırlar ancak riskli şansın varsa tutadabilir diğer arkadaşın dediği gibi kaybedecek bir şeyim yok diyorsan deneyebilirsin driver kurulumunu baştan yaptıktan sonra son durum hakkında bizi bilgilendirir misin bir de görüntü kablolarını değiştirebilir misin belki de kablolardan da yapıyor olabilir.

OC'den kaynaklı olma ihtimali yüksek cihaz kendini yeteri kadar soğutamadığı için grafik biriminin lehimleri anlık ısınıp soğuyarak işlevini yitirmeye başlıyor olabilir fırınlama yöntemi kullanırlar ancak riskli şansın varsa tutadabilir diğer arkadaşın dediği gibi kaybedecek bir şeyim yok diyorsan deneyebilirsin driver kurulumunu baştan yaptıktan sonra son durum hakkında bizi bilgilendirir misin bir de görüntü kablolarını değiştirebilir misin belki de kablolardan da yapıyor olabilir.
Isınma sorunu yok.

OC sadece ekran kartı ısınırsa zarar vermez mi? Ben mi yanlış biliyorum?

Hocam para biriktirip monitör alıcam vga belasından kurtulmak için. Alınca yazarım.

Isınma sorunu yok.

OC sadece ekran kartı ısınırsa zarar vermez mi? Ben mi yanlış biliyorum?

Hocam para biriktirip monitör alacağım VGA belasından kurtulmak için. Alınca yazarım.

Dostum OC yapılan ekran kartında bu tip sorun sıklıkla görünür ekran kartının modeli nedir yazar mısın? Bir de bahsettiğim şey grafik biriminin lehimleri ısınıp soğuduğunda işlevini yitirmeye başlar bu da senin yaşamış olduğun görüntü problemlerini ortaya çıkarır OC lu ekran kartlarında sende o sorunu yaşıyorsun yüksek ihtimalle.

Dostum OC yapılan ekran kartında bu tip sorun sıklıkla görünür ekran kartının modeli nedir yazar mısın? Bir de bahsettiğim şey grafik biriminin lehimleri ısınıp soğuduğunda işlevini yitirmeye başlar bu da senin yaşamış olduğun görüntü problemlerini ortaya çıkarır OC lu ekran kartlarında sende o sorunu yaşıyorsun yüksek ihtimalle.
1060 3gb oc galax

Ayrıca siyah ekrana beyaz fareyi getirdiğim zaman sağında ufak bir gölge oluyor. Siyaha karşı beyaz rengi hep böyle bir görüntü veriyor.

1060 3GB OC Galax.

Ayrıca siyah ekrana beyaz fareyi getirdiğim zaman sağında ufak bir gölge oluyor. Siyaha karşı beyaz rengi hep böyle bir görüntü veriyor.

Dediğim olaydan kaynaklı dostum grafik birimin işlevini yitiriyor ama tabii diğer donanımları da gözden geçirip emin olmak gerekir net bir şey söyleyebilmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı