Oyun oynarken ekranda yatay çizgiler veya dalgalanmalar oluyor

• Konuyu başlatan Whis
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 108

Whis

Centipat
Daha fazla  
Bazı oyunlarda hiçbir sorun olmuyordu ama yeni yeni Elden Ring'e başladım ve ekranda yatay çizgiler aşağı yukarı hareket ediyordu ve bu oldukça rahatsız edici derecede.
Oyunda yaklaşık 60FPS alıyorum. Sorunun nedenini bulamadım bir türlü. Bazıları V-Sync falan dendi ne denediysem olmadı ama nedenini öğrensem yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda hiçbir sorun olmuyordu ama yeni yeni Elden Ring'e başladım ve ekranda yatay çizgiler aşağı yukarı hareket ediyordu ve bu oldukça rahatsız edici derecede.
Oyunda yaklaşık 60FPS alıyorum. Sorunun nedenini bulamadım bir türlü. Bazıları V-Sync falan dendi ne denediysem olmadı ama nedenini öğrensem yeter.

V-Sync ile allakalıdır hem oyun içi ayarları kontrol et hem de oyun dışı olarak ekran kartı denetim panelinden vsyn ayarı açık ise kapat. Ayrıca Motion blur ayarı gibi bir şey var ise kapatmayı deneyebilirsin.

V-Sync ile allakalıdır hem oyun içi ayarları kontrol et hem de oyun dışı olarak ekran kartı denetim panelinden vsyn ayarı açık ise kapat. Ayrıca Motion blur ayarı gibi bir şey var ise kapatmayı deneyebilirsin.
açıkçası her türlü şeyi denedim ve bir işe yaramadı. sorun ekran kartındadır belki diye çıkardım apu sistem şeklinde çalıştırdım sadece ekrandaki dalgalanma azaldı. fps arttıkça daha çok oluyor sanki.

Açıkçası her türlü şeyi denedim ve bir işe yaramadı. Sorun ekran kartındadır belki diye çıkardım APU sistem şeklinde çalıştırdım sadece ekrandaki dalgalanma azaldı. FPS arttıkça daha çok oluyor sanki.

Ya da vsyn açınca gidebilir vsyn dalgalanmayı önlemek için var FPS sınırladığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı