Oyun oynarken fare takılması

~Azure~

Kilopat
Daha fazla  
Bazen herhangi bir oyunu oynadığımda farem takılabiliyor ve oyun sonuna kadar takılarak oynuyorum bunun sebebini bir türlü çözemedim. Daha önce yaptıklarım arasında:
Başka bir USB portuna takma,
Windows'u en güncel sürüme getirme,
Farenin aygıt yöneticisinde devre dışı bırakılıp tekrar aktif edilmesine,
Ekran kartı sürücülerini güncelleme gibi şeyler var ama hala düzelmedi bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor ama bu kalıcı bir çözüm olmadığı için sizden yardım istiyorum.

Bazen herhangi bir oyunu oynadığımda farem takılabiliyor ve oyun sonuna kadar takılarak oynuyorum bunun sebebini bir türlü çözemedim. Daha önce yaptıklarım arasında:
Başka bir USB portuna takma,
Windows'u en güncel sürüme getirme,
Farenin aygıt yöneticisinde devre dışı bırakılıp tekrar aktif edilmesine,
Ekran kartı sürücülerini güncelleme gibi şeyler var ama hala düzelmedi bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor ama bu kalıcı bir çözüm olmadığı için sizden yardım istiyorum.

3-4 ay önce benim preo marka oyuncu farem vardı. Anlattığın gibi takılmalar oluyordu, bende servise gönderdim. Servisten dönünce USB kablosunu sıkıntı olduğunu söylediler. Servise gönder bence, sürücü hatası olması nadirdir.

Benimde başıma geliyordu pc komple söktüm taktım bios güncelledim o kadar şey yaptım. Sonra mersem mouse pad denmiş 😒

Bende olan sorun oyun oynarken oyun takılmıyor akmaya devam ediyordu fare takılıyordu anlık 1 sn kadar İstersen basit olan mouse pad kaldır başka yüzeyde dene ilk önce istersen

HDD mi kullanıyorsunuz?

Evet HDD kullanıyorum boşta 500 GB'lık bir SSD'im var ona kurmam fayda ederse hemen kurarım oyunları.

3-4 ay önce benim preo marka oyuncu farem vardı. Anlattığın gibi takılmalar oluyordu, bende servise gönderdim. Servisten dönünce USB kablosunu sıkıntı olduğunu söylediler. Servise gönder bence, sürücü hatası olması nadirdir.

Yanıtın için sağ ol ama masaüstüne dönünce sorun olmuyor. Yani ben de anlamadım nasıl çözeceğimi. Bir de GTA 5'te hiç karşılaşmadım böyle bir sorunla.

Görev yöneticisinden explorer.exe'ye gerçek zamanda önceliği ver.

Peki deneyeceğim.
Benim de başıma geliyordu PC komple söktüm taktım BIOS güncelledim o kadar şey yaptım. Sonra mersem mousepad denmiş 😒

Bende olan sorun oyun oynarken oyun takılmıyor akmaya devam ediyordu fare takılıyordu anlık 1 sn kadar istersen basit olan mousepad kaldır başka yüzeyde dene ilk önce istersen.

Onu da deneyeyim hocam.

Oyunda iken işlemci kullanımı yüzde kaç oluyor?

Geri
Yukarı