Oyun oynarken farenin DPI'ı sürekli değişiyor

Oguzz162000

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim Trust marka bir farem var. League of Legends oynarken sürekli faremin DPI ayarı değişiyor. DPI tuşuna basmamaya çalışsam da sorun gene aynı oluyor. Ara sıra o kadar çok sapıtıyor ki sağ tık yaparken bilgisayarın sesini açıp kapıyor. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir sorun gibi görünüyor. Yazılımın güncelliğinden emin olun. Fare'nin firmware'i güncellenebiliyor ise firmwarei güncelleyin. Yine sonuç alamazsanız yazılımı tamamen kaldırıp tekrar deneyin.

Oyunu kaldırıp tekrardan yüklemeyi denermisiniz

Bu dediğinizi zaten yaptım hocam.
Bilemedim. Sadece bu oyunu oynarken olması çok ilginç. Oyundan dolayı olduğunu düşündürüyor.

Counter Strike oynarken de bazen dpı düşmesi oluyor ama onda da bastığımı hissediyorum. Ayrıca başka bir fare ile denediğimde bu sorun yok bunu da ekleyeyim.

Driver hatasıda olabilir. Aygıt Yöneticisinden farenizin driver'ını kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatırmısınız.

LoL'ün ayarlarında kendine ait bir fare hassasiyeti mevcut, oyuna geçtiğinizde o ayara alıyor olabilir. Masaüstüne tekrar döndüğünüzde eski DPI ayarına alıyordur yüksek ihtimalle. Oyun içerisinde değişiyorsa bilemeyeceğim.

Oyun içinde sürekli olarak artıp azalıyor dpı sanki ben tuşa basıp değiştiriyormuşum gibi. Pençe tutuşu ile oynamayı denediğimde ise gene aynı sorunla karşı karşıya kalıyorum. Ayrıca farenin sürücüsü veya bir yazılımı mevcut değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı