Oyun oynarken gözüm bulanıklaşıyor

Hayatında başka stres yaşadığın anlarda ya da heyecanlandığın anlarda da oluyor mu sadece oyun oynarken mi?

Sadece oyun oynarken oluyor. Hayatımda böyle bir şey hiç yaşamadım. Sadece Valorant'ta ya da silah oyunlarında oluyor.

Söylediklerimi tavsiye olarak algılama sağlıkçı değilim haddime de değil fakat bana kalırsa heyecana bağlı bir olay ama mutlaka doktora git geç kalmadan en ince detayına kadar anlat. Gözün geri dönüşü zor olur.

Sorunu çözdüm uzun süre 4:3 ve 1280x1024 oynayınca gözüm o çözünürlüğe alışmış.

Göz doktorum çok monitöre baktığımı duyunca demişti ki. İnsanın gözünü dakikada belli kez açıp kapatması gerekir, bilgisayar başında özellikle oyun oynarken hep odaklı bir şekilde gözlerin açık olduğundan göz açıp kapama yapmıyorsun bu da göz kuruluğuna sebep oluyor. Sonra kesinlikle haklı olduğunu fark ettim ha şuradan adam çıkabilir ha buradan biri gelebilir diye gözler hep tetikte ve kapanmıyor. Peşine birde damla vermişti göz kuruluğu için.

Yine de anlattıklarınıza göre bu durum normal bir durum değil. Bir hekime görünün, sağlık işinin şakası olmaz. O size gerekli ayarları söyler 😄

Bilgisayar ve mikroskop kullanan biri olarak sana vereceğim 3 tavsiye
1. Yoğun ışığa 30 dakikadan fazla bakma bakacaksan gözünü sürekli dinlendir.
2. Monitörde çok vakit geçireceksen kesinlikle mavi filtresi olan gözlük kullan
3. Ortamın ışığı monitörün ışığından düşükse gözlerin daha çok yorulur buna dikkat et.

Göz kuruluğun ve batman varsa kesinlikle doktora git.

Yeni konular

Geri
Yukarı