Oyun oynarken GPU kullanımı %0 oluyor

Erhan Demir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
4*2 GSKILL 1600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 2 TB 7200 Rpm
Ekran kartı
Powercolor R9 290
Anakart
Msi Z97 Pc Mate
İşlemci
İntel i5-4690K
Arkadaşlar oyunda GPU kullanımı %0'a düşüyordu. MSI Afterburner ile değerleri gözlemledim. İşlemcim 74 dereceleri görüyor, soğutucunun termal macununu yenilemem lazım, onu fark ettim fakat asıl sorun ekran kartı 72 dereceye ulaştığı zaman kullanım yavaştan düşmeye başlıyor. Ekran kartı 73 74 dereceleri anlık görebiliyor ve o sırada ekran kartı kullanımı 0'a düşüyor. Oyunu durdurup 10-20 saniye beklediğim zaman sıcaklığı biraz düştüğü için sanırım GPU kullanımı artmaya başlıyor. Ekran kartını kısıtlayan bir ayar falan mı açık bunu nasıl öğrenebilirim?

Arkadaşlar oyunda GPU kullanımı %0'a düşüyordu. MSI Afterburner ile değerleri gözlemledim. İşlemcim 74 dereceleri görüyor, soğutucunun termal macununu yenilemem lazım, onu fark ettim fakat asıl sorun ekran kartı 72 dereceye ulaştığı zaman kullanım yavaştan düşmeye başlıyor. Ekran kartı 73 74 dereceleri anlık görebiliyor ve o sırada ekran kartı kullanımı 0'a düşüyor. Oyunu durdurup 10-20 saniye beklediğim zaman sıcaklığı biraz düştüğü için sanırım GPU kullanımı artmaya başlıyor. Ekran kartını kısıtlayan bir ayar falan mı açık bunu nasıl öğrenebilirim?
Hocam ekran kartınız kendisini korumaya alabiliyor hangi oyunu oynuyorsunuz bilmiyorum ama ekran kartınız kendisini koruyor gibi.

Rocket League'de deneme yaptım FPS limitini kaldırıp. 1080p ultrada ekran kartı 90 derece gördü ve kullanım %100'e yakındı ama daha sonra kullanım tekrar %0'a düştü ve oyunu durdurunca yükseldi. Aklıma son bir ihtimal hard diskin datayı yazmaya yetişemediği için GPU kullanımı sıfırlanıyor ihtimali geliyor.

Geri
Yukarı