Oyun Oynarken GTX 1050 Ti Ekran Kartım Yandı

Herkes everest'e yüklenmiş. 6 senedir evde kullanılan PC de everest 300watt var. O PC bazen günlerce açık olur, daha hiç bir sorun yaşamadık. 80+ falanda değil, bildiğimiz sıradan ucuz everest işte. Hatta zamanında deli gibi oyun oynardım.
Garantinin arkadaşa diyeceği yorumu bekleyelim. Ama daha güvenli bir adım atılacaksa, ekran kartı sorunu çözüldükten sonra silverstone ya da seasonic bir güç kaynağı tavsiye ederim.

teşekkürler güzel anlatım

Ben 80+ sertifikalı PSU'lar için bilgisayara verdiği 80W'ı prizden 100W çekiyor diye biliyorum.

200 250 TL butcem var SSD alicam. 120'lik bana yeter fazlasıyla. Bu fiyatlara en güzel verimli bir SSD tavsiyesi verir misiniz? Sistemim 1050 Ti Gaming X, i5 7500 Asus prime B250m Plus, Kingston 8 GB Fury DDR4 2400 MHz RAM. D yedek 1 TB'lik hard disk depolama için koyucam tavsiyelerinizi bekliyorum

Kendim de satıcı olduğum için fiyat vermem ne kadar doğru olur bilemiyorum, site kurallarını da okumadım henüz. Ama nacizane tavsiyem 60 gb lık bir tane alıp sadece Windows kurmanız. Artan parayla da daha sonra az ekleyerek eldeki HDDnizin aynısından almanız. Windows'un kendi içinde gelen RAID0 özelliği ile aynı olan HDDleri tek bir süper hızlı 2Tb gibi kullanırsınız, SSD de Windows'u yükler. Bu sayede sistemde bir yavaş hafıza bir de hızlı hafıza olmaz, onun yerine bir tane hızlı büyük, bir tane de daha hızlı küçük hafıza olur.

Ürün soylemeden de, 120Gb icin fiyat tavsiyesi olarak da 230-280Tl arasında gezmenizi tavsiye ederim.

Sence PSU satıp baska mi almalıyım yoksa kalsin mi?
Selamün aleyküm kardeşim birkaç gündür takip ediyorum bu konu başlığında atılan mesajları herkes bir şeyler söylemiş fakat ben sana şunu belirtmek istedim. Benim Kasam+Güç kaynağım Everest Ares-x1 750 watt +80 bronze sertifikalı 2 yıldır kullanıyorum. Allaha şükür ufak bir sorun bile yaşatmadı bana inşallah yaşatmaz da fakat bu demek değil ki benim güç kaynağım iyi diye seninki de iyi olacak. Sorunun ne olduğunu anlamak için teknik açıdan detaylı bilgiye sahip kişilere göstermen gerek yani garantisi varsa git ver baksınlar sorunu anlamazlarsa zaten yenisini vermek zorundalar senden kaynaklı bir problem değilse. Hakkını sonuna kadar savun kullanıcı hatası yoksa mecbur yenisini verecekler.

@Enes ZEREN Kardes moralini bozmak istemem ama eger baska bir PSU'ya Everest basip satmiyorlarsa PSU'nun 80+ sertifikasi yok. Cunku o sertifikayi veren sitede Everest bulunmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…