Oyun oynarken i5 3470 Sistem aniden kapanıyor

MrViol4

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Ne zaman açtığımı hatırlamıyorumım. Oradaki sorunum ama Max 6 ay önce yine aynlı başlıkta bir konu açmştım. Windows'u yeniden kurarak çözdüğümü sanmıştım. Ancak son 2 haftadır yine aynı sorunla baş başa geldim. Bilgisayarı zorlayan bir oyunda bazen 3 saat bazen 15dk içinde monitördeki görüntü gidiyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor. PSU'nun fişini çekiyorum yeniden takıyorum daha sonrasında bilgisayar kendi kendine yeniden açılıyor.

Sistemide buraya bırakıyım.
İşlemci: Intel Core i5 3470.
Ekran kartı: RX550 4 GB.
RAM'im 8 GB.
Anakartım belli değil ancak Intel H61 olarak gözüküyor.

Selamlar. Ne zaman açtığımı hatırlamıyorumım. Oradaki sorunum ama Max 6 ay önce yine aynlı başlıkta bir konu açmştım. Windows'u yeniden kurarak çözdüğümü sanmıştım. Ancak son 2 haftadır yine aynı sorunla baş başa geldim. Bilgisayarı zorlayan bir oyunda bazen 3 saat bazen 15dk içinde monitördeki görüntü gidiyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor. PSU'nun fişini çekiyorum yeniden takıyorum daha sonrasında bilgisayar kendi kendine yeniden açılıyor.

Sistemide buraya bırakıyım.
İşlemci: Intel Core i5 3470.
Ekran kartı: RX550 4 GB.
RAM'im 8 GB.
Anakartım belli değil ancak Intel H61 olarak gözüküyor.
Aynı şeyi ben de GT730 ve İ5 2400'lü sistemimde yaşıyordum. Sonradan sıcaklık testlerinde ikisinin de yanmadığına şükretmem gerektiğini farkedip termal macun sürdüm. Özellikle işlemci 14 senedir termal macun sürülmemiş haldeydi ama ben bunu unutmuştum. Sıcaklık değerlerine bakın derim.

RAM'lari çıkar silgi ile uç kısımlarını sil. BIOS pilini çıkart 15 dk sonra tak düzelecektir.

Deneyeyim hocam.
Aynı şeyi ben de GT730 ve i5 2400'lü sistemimde yaşıyordum. Sonradan sıcaklık testlerinde ikisinin de yanmadığına şükretmem gerektiğini farkedip termal macun sürdüm. Özellikle işlemci 14 senedir termal macun sürülmemiş haldeydi ama ben bunu unutmuştum. Sıcaklık değerlerine bakın derim.

Sıcaklık değerlerim gayet normaldi test etmiştim. Oyundayken ekran kartı Max 60 derece, işlemci Max 75 derecede idi.
RAM'lari çıkar silgi ile uç kısımlarını sil. BIOS pilini çıkart 15 dk sonra tak düzelecektir.

Maalesef olmadı.
Başka bir öneriniz var mı?
Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı