Oyun oynarken kilitlenme ve mavi ekran

Behlül Haznedar

Hectopat
Bu son 6 aydır bilgisayarımdan ne bir şey açabiliyorum. Mesela örnek vermek gerekirse ilk bilgisayarı açtığımda bir kitlenme oluyor. Hiçbir şey açmıyor, 2 dk sonra ne bastıysam teker teker açılmaya başlıyor ve de bugün GTA 5'i ben 3 senedir oynuyorum. Aralarda bu gibi sorunlar olmuştu fakat dosyaları doğrulayınca bu sorun kalmamıştı. Bu sefer yaptığımda olmuyor kardeşim. Her açıp Max 10 dk oynayınca oyun kitleniyor ve mavi ekran veriyor. Karışık anlattıysam kusura bakmayın, bilgisayarı yeni topladım. Özellikle hızlı olsun diye Windows 10 SSD'ye kurdum. Bazenleri bu hantallığı beni gıcık ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı Driver'ını silip bilgisayarı tekrar başlatın sonra temiz Driver kurulumu yapıp bilgisayarı tekrar başlatın düzelmiş olabilir hata çünkü bende bu sorunu çok yaşamıştım.

SSD dışında bir de HDD'niz var mı? Varsa sorun orada olabilir, bir bakım taraması yapmanızda fayda var.

Değilse, arka planda Windows güncelleme yapmaya şansını zorluyor olabilir.

Bu son 6 aydır bilgisayarımdan ne bir şey açabiliyorum. Mesela örnek vermek gerekirse ilk bilgisayarı açtığımda bir kitlenme oluyor. Hiçbir şey açmıyor, 2 dk sonra ne bastıysam teker teker açılmaya başlıyor ve de bugün GTA 5'i ben 3 senedir oynuyorum. Aralarda bu gibi sorunlar olmuştu fakat dosyaları doğrulayınca bu sorun kalmamıştı. Bu sefer yaptığımda olmuyor kardeşim. Her açıp Max 10 dk oynayınca oyun kitleniyor ve mavi ekran veriyor. Karışık anlattıysam kusura bakmayın, bilgisayarı yeni topladım. Özellikle hızlı olsun diye Windows 10 SSD'ye kurdum. Bazenleri bu hantallığı beni gıcık ediyor.

Kankam ekran kartında sorun olabilir bende çok yaşıyordum o hatadan AMD Radeon 520 2020 sürümünde bende hep böyle mavi ekran hatası veriyordu ekran kartınızı silip temiz bir kurulum yaparsanız olacaktır ya da eski sürüme geçin.

Geri
Yukarı