Oyun oynarken laptopun şarjı azalıyor

Therapie TAXI

Hectopat
Bende bu laptoptan var GTA 5 oynuyordum en yüksek grafiklerde bir baktım şimdi oyundan çıktım 95'e düşmüş. Takviye olarak aldığını düşünüyorum pilden sanırım MSI da da böyle bir şey vardı takviye olarak pilden enerji alıyordu.
Başka bir sorun var mıdır acaba?

Dostum sebebi adaptörün gücünden kaynaklı.
Sistemin adaptörün ilettiği güçten daha fazlasını tüketiyor. Bu da bataryanın yavaş yavaş boşalmasıyla sonuçlanıyor, yani bilgisayarı yeterince besleyemiyor ve bataryadan yiyor.

Bataryanın üstünde Output kısmında Volt ve Amper değerleri bulunur. Bunları çarparak Watt'ı bulursun. Mesela 5V 1A bir şarj aleti 5W güç veriyor demek. Elindeki adaptörden yüksek Watt'a sahip, kaliteli bir adaptör alırsan sorunun çözülür. Çok hızlı gitmiyorsa boşver bence. Ama batarya ömrü azaldıkça ihtiyaç olabilir, çok daha hızlı biteceği için.
Hocam olay o değil, adaptörler bazen bataryaya aşırı yük bindirip yıpratmamak için gücü keserler ya da bir yerde sabitlerler, o oldu galiba bir de yüksek grafikte oynamış arkadaş.
Bilgisayar şarjdeyken oyun oynuyordum. İşte şarj %5 düştü. Enerji yetmediğinden mi acaba? O yüzden sordum ekran kartı kullanımı 90 falandı.
enerji yetmediğinden değildir hocam belirttim yazıda okuyabilirsiniz

Dostum sebebi adaptörün gücünden kaynaklı.
Sistemin adaptörün ilettiği güçten daha fazlasını tüketiyor. Bu da bataryanın yavaş yavaş boşalmasıyla sonuçlanıyor, yani bilgisayarı yeterince besleyemiyor ve bataryadan yiyor.

Bataryanın üstünde output kısmında Volt ve amper değerleri bulunur. Bunları çarparak Watt'ı bulursun. Mesela 5V 1a bir şarj aleti 5W güç veriyor demek. Elindeki adaptörden yüksek Watt'a sahip, kaliteli bir adaptör alırsan sorunun çözülür. Çok hızlı gitmiyorsa boş ver bence. Ama batarya ömrü azaldıkça ihtiyaç olabilir, çok daha hızlı biteceği için.

Ara kablo kullanıyorum acaba ondan dolayı olabilir mi?

Geri
Yukarı