Çözüldü Oyun oynarken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Bilgisayarım 3 gündür oyun oynarken kendi kendini yeniden başlatıyor. Bugün tekrar olduğunda "olay görüntüleyicisi" üzerinden sorunu çözmek adına ne olup ne bittiğini kontrol ederken içerisinde "bluescreen" yazan olaylar gördüm. Kontrol ettiğimde dump dosyaları vardı ancak incelemeyi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
@Enes3078 @Bora Dere

Son düzenleme:
Çözüm
Evet sorun çözüme kavuştu mu?
Hiçbiri işe yaramadı. Hiçbiri yaramayınca çaresizce format attım o da yaramadı. Ben de alakasız bir yöntemi işe yaramayacağı düşüncesiyle denedim; RAM, ekran kartı ve SSD'nin pinlerini silgi ile sildim ve ilginç bir şekilde işe yaradı, o günden beri sadece 1 kez kapandı bir daha yok. Bu şekilde çözdüm.
  • Avast'ı, Kaspersky'ı, Malwarebytes'ı kaldırın.
  • Hızlı Başlat özelliğini kapatın.
  • C: diskinin doluluğu ne durumda? Ayrıca Hard Disk Sentinel ile disk(ler)in S.M.A.R.T. verilerini atın. HD Tune ile de Error Scan kısmından Quick Scan tiki kapalı olacak şekilde bad sector testi yapın.
  • OCCT ile bu sefer 3D testi yapın. Yarım saat üzeri yapsanız yeterli olur diye düşünüyorum.
  • PC'yi ne şekilde kapatıyorsunuz? Fişten çekme vb. gibi şeylerler yapıyor musunuz? Yapmıyorsanız yine OCCT'den Power testi yapmanızı isteyeceğim. Yine kapanırsa PSU sorunu olabileceğinden şüpheliyim.
  • Xbox DVR'ı devre dışı bırakın.
  • C:\Windows dizininde oluşan MEMORY.DMP dosyasını sıkıştırıp atın.
Not: 2 gündür mesajı gönderdim sanıyordum, göndermemişim. Taslakta kalmış. Kusura bakmayın.

Evet sorun çözüme kavuştu mu?
Hiçbiri işe yaramadı. Hiçbiri yaramayınca çaresizce format attım o da yaramadı. Ben de alakasız bir yöntemi işe yaramayacağı düşüncesiyle denedim; RAM, ekran kartı ve SSD'nin pinlerini silgi ile sildim ve ilginç bir şekilde işe yaradı, o günden beri sadece 1 kez kapandı bir daha yok. Bu şekilde çözdüm.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı