Oyun oynarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Oyun oynarken oldu. MSI Afterburner açıktı ama onda da 4-5 aydır kullandığım ayarlarla aynı. Çok büyük ihtimalle kullandığım programlardan biri yüzünden oldu ama bir bakabilir misiniz?
Yardımcı olabilcek kimse yok mu ?
@KojiroHyuga04
ABRA A5 V16.6 var sanırım, doğru mudur?

Klavye kontrolcü çökertiyor.
kbdclass.sys hatası var.

Monster'ın klavye için RGB ayarı yapılmasını sağlayan bir yazılımı vardı.
Onu kaldırın ve cihazı gözlemleyin.

Klavyeye dair hiçbir ayar yapılı olmasın.
Donanınsal sorun var onu tespit etmemiz gerek.

@AnıllY bilmiyorum hata kodunu öğrenseniz ne söyleyecektiniz ama burada hata kodunu alıp internetten bakarak analiz yapmıyoruz.
Dump dosyası zaten verilmiş, kullanıcı üstüne düşeni yapıyor.

Gerisi bize düşüyor.

Hocam şimdi bakabildim kusura bakmayın. Şunu söylemeliyim ki mavi ekran verirken başka bir hata kodu vardı. 100% olunca hata kodu ve alttaki kod kbdclass.sys olarak değişti eğer yanlış görmediysem. Bu arada klavye için monster control center dışında hiçbir uygulama yüklü değil. Rengiyle falan bile oynamadım hata. Şuan bilgisayar düzgün çalışıyor ama isterseniz Control Center'ı kaldırabilirim. Bu arada 1-2 gün önce kaspersky yükleyip kaldırdım alakası olabilir mi ?
ABRA A5 V16.6 var sanırım, doğru mudur?
Evet doğru.

Cihaz fanlar 100% olduğunda her zaman olmasa da anakart arıza sesi veriyor cihaz çok güçlü bir sesle bip bip diye ötüyor aralıksız. Fanları kıstığımda ötme gidiyor ama cihazdaki tüm sesler de gidiyor. Yeniden başlatınca düzeliyor alakası olabilir mi bununla ?

Hata sebebi kbdclass.sys.

Yani klavyeyle alakalı. Kaspersky hata sebebiniz değil.
Mümkünse Control Center yazılımı kaldırıp 1-2 gün cihazı gözlemleyebilir misiniz?
Tamamdır hocam. Oyun oynama şansım yok 8-10 güne kadar ondan sonra ağır şekilde de test edebilirim.
Kaç bip sesi çıkıyor? Onu net olarak saydınız mı peki?
Fanı kısana kadar çıkarıyor. Sonu yok hocam ve kısa uzun da değil aynı ritimde biiiip biiip biiip yapıyor.

Youtube'a atmıştım yanlış hatırlamıyorsam bakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video gözüküyor mu ?
Fanı kısmazsam hiç susmadan ötüyor.

Geri
Yukarı