Oyun oynarken oyunlar veya bilgisayar kapanıyor

Aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bulabildin mi? +12V değeri 11.4 e kadar düşüyor oyunda ise a11.7-11.8 arasında dolaşıyor. MSI Afterburner'den Power Limit'i en fazla %70'e kadar düşürebiliyordum ve düşürdüm ancak atmalar devam ediyor.
@sarahsoles Yardımcı olabilir misiniz?
Vallahi o noktada işlemciye de mümkünse undervolt yapmalı. Fakat ekran kartında %70e rağmen atmalar devam ediyorsa PSU epey kötü durumda gibi.

Vallahi o noktada işlemciye de mümkünse undervolt yapmalı. Fakat ekran kartında %70e rağmen atmalar devam ediyorsa PSU epey kötü durumda gibi.
Bilgisayarın güç aldığı üçlü prizi değiştirdim ve aynı şekilde tekrardan denedim. Yeni değerler şu şekilde:
Eki Görüntüle 406673
Pek bir değişim olmasa da artık oyunlarda atmamaya başladı. Çok teşekkürler. Fakat ekran kartının gücünü azalttığım için FPS düşüşü yaşıyorum. Bu yüzden yakın zamanda yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Bilgisayarın güç aldığı üçlü prizi değiştirdim ve aynı şekilde tekrardan denedim. Yeni değerler şu şekilde:
Eki Görüntüle 406673
Pek bir değişim olmasa da artık oyunlarda atmamaya başladı. Çok teşekkürler. Fakat ekran kartının gücünü azalttığım için FPS düşüşü yaşıyorum. Bu yüzden yakın zamanda yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Ne önerirsiniz?
Ekran kartını eski haline döndürünüz, belki sorun temelli priz ile ilgiliydi. :) Ama kartı tekrar eski haline çevirince atmalar devam ediyorsa, o durumda iyi bir PSU almak şart.

Türkiye'den PSU öneremiyorum ne yazık ki. Türkiye'de satılan 300 400 lira bandındaki hiçbir PSU'yu önermeyi kendime vicdani olarak kabullendiremem.

Ama illaki alınacaksa Cooler Master'ın Masterwatt serisi fena değildir.

Merhaba bende de buna benzer bir hata var. Pubg oynarken hem cpu hem de gpu Sıcaklık değerleri 70°C nın altında oluyor. Fakat bilgisayar bir anda kapanıyor.
İlk 1-2 dakika açılmıyor. Biraz bekledikten sonra ancak açılıyor.
İşlemci ryzen 2600x stok soğutucu. Coolermaster thermal macun
Ekran kartı Asus ROG Strix GTX 1070 oc
PSU Coolermaster g750m 80+ bronze

Merhaba bende de buna benzer bir hata var. Pubg oynarken hem cpu hem de gpu Sıcaklık değerleri 70°C nın altında oluyor. Fakat bilgisayar bir anda kapanıyor.
Sorunu çözdünüz mü?
Siz çöze bildiniz mi hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
kaç saatir telefonda uygulamadan mesaj vermeye çalışıyorum, hata veriyor sürekli neyse. ben hatayı kısmen çözdüm. şöyle oldu kasanın kapakları açıkken oyun oynadığım zaman kapanma olmuyor. kasanın yan kapağı kaptınca kapanıyor.

kaç saatir telefonda uygulamadan mesaj vermeye çalışıyorum, hata veriyor sürekli neyse. ben hatayı kısmen çözdüm. şöyle oldu kasanın kapakları açıkken oyun oynadığım zaman kapanma olmuyor. kasanın yan kapağı kaptınca kapanıyor.
Sıcaklık sorunu sizin hocam galiba.

11.4'e kadar güvenli. Fakat 11.8 benim nazarımda tehlikeli değer.

11.964 ise yük altında gayet olağan. Sıkıntı yok gibi duruyor şimdilik ama atmalar devam ediyorsa, iç bileşenleri de ısınıyr olabilir.

S. A oyunda normal ayarlarda hiçbir sıkınıtı yok ama Ultra'ya alınca ekran parçalanıyor ve oyun donuyor. Power ölçtügümde minimum 11.808 sizce ne sıkıntısı olabilir ekran kartındamı.
Siste i38100 GTX 1070 PSU: 650+80 markasını bilmiyorum.

Merhaba, aynı sorunu yaşıyorum. Eski psu 7 senelikti ve patladı. Hemen yeni bir psu aldım corsair cx750m 2018 olanı. Ama oyunlarda kapanma sorunu oluyor acaba sorun psu da olabilir mi? 3 gün önce Amazon’dan aldım. Dediğiniz programla baktım değerler böyle çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• A25BFD34-5299-4018-89DF-5CD96318487D.jpeg
    A25BFD34-5299-4018-89DF-5CD96318487D.jpeg
    207 KB · Görüntüleme: 96

Yeni konular

Geri
Yukarı