Oyun Oynarken Parlaklık Azalıyor

samsepiol

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar herkese. Başlıkta da belirttiğim gibi oyun oynarken karanlık bir sahne veya karanlık bir yere girdiğim zaman bilgisayar otomatik olarak parlaklığı azaltıyor. Tabii bu da benim görüş kolaylığımı engelliyor. Bunu nasıl deaktive ederim? Bilenler yazarsa çok memnun olurum. Sayglıar.

Çözüm
  1. Güç Seçenekleri > Kullandığınız planın sağından Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Ekran > Uyarlamalı parlaklığı değiştir "Kapalı" olsun.
  2. Bu seçenek var sizde var ise Denetim masası - Ekran - Işıklandırma değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak ayarla seçeneğini kapatın.
  3. Çalıştır'a services.msc yazarak hizmetleri açın. Buradan Algılayıcı İzleme Hizmeti'ni bulup özellikelrden devre dışı bırakın.
  4. Intel HD Graphics kontrol panelinden Görüntü Enerji Tasarrufu Teknolojisi özelliği açık ise devre dışı bırakın.
  5. Ekran kartı sürücülerini güncelleyin. AMD yazılımı ve monitör üzerinden bu tür bir ayar var ise devre dışı bırakın.
  1. Güç Seçenekleri > Kullandığınız planın sağından Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Ekran > Uyarlamalı parlaklığı değiştir "Kapalı" olsun.
  2. Bu seçenek var sizde var ise Denetim masası - Ekran - Işıklandırma değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak ayarla seçeneğini kapatın.
  3. Çalıştır'a services.msc yazarak hizmetleri açın. Buradan Algılayıcı İzleme Hizmeti'ni bulup özellikelrden devre dışı bırakın.
  4. Intel HD Graphics kontrol panelinden Görüntü Enerji Tasarrufu Teknolojisi özelliği açık ise devre dışı bırakın.
  5. Ekran kartı sürücülerini güncelleyin. AMD yazılımı ve monitör üzerinden bu tür bir ayar var ise devre dışı bırakın.

Çözüm
Fatih Bey çok teşekkür ederim. Benim bilgisayarımda işe yaramadı lakin arkadaşımın bilgisayarında işe yaradı. Tekrardan teşekkürler.

EDIT: Bilgisayarı yeniden başlattığımda bende de çalıştı. Çok teşekkürler 💙

Son düzenleme:
  1. Güç seçenekleri > kullandığınız planın sağından plan ayarlarını değiştir > gelişmiş güç ayarlarını değiştir > ekran > uyarlamalı parlaklığı değiştir "kapalı" olsun.
  2. Bu seçenek var sizde var ise Denetim Masası - ekran - ışıklandırma değiştiğinde parlaklığı otomatik olarak ayarla seçeneğini kapatın.
  3. Çalıştır'a services.msc yazarak hizmetleri açın. Buradan algılayıcı izleme Hizmeti'ni bulup özellikelrden devre dışı bırakın.
  4. Intel HD Graphics kontrol panelinden görüntü enerji tasarrufu teknolojisi özelliği açık ise devre dışı bırakın.

Sabahtan beri uğraşıyorum olmadı meğerse Avast'tan dolayıymış sildim düzeldi yine de teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı