6500XT sistem oyun oynarken kapanıp açıldı

• Konuyu başlatan xdark
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 147

xdark

Centipat
Daha fazla  
Az önce oldu olay, normal şekilde oynuyordum, bir anda PC kapandı ve geri açıldı. Sonra yine kapandı, bir daha açıldı. Bu sefer açıldığında beni güvenli modda başlattı, BIOS'a attı. Ne oldu anlamadım, tek şüphem güç kaynağı. Hazır sistem olduğu için firmanın kendi beleşe alınmaz olan PSU'lardan. Sistem bilgilerim şunlar:
Anakart: ASUS Prime H310-MF
İşlemci: i5 9400F.
Ekran kartı: PowerColor Radeon RX 6500XT.
RAM: 16 GB 3200MHz.
PSU: 400W 80+ sertifikasız.

Az önce oldu olay, normal şekilde oynuyordum, bir anda PC kapandı ve geri açıldı. Sonra yine kapandı, bir daha açıldı. Bu sefer açıldığında beni güvenli modda başlattı, BIOS'a attı. Ne oldu anlamadım, tek şüphem güç kaynağı. Hazır sistem olduğu için firmanın kendi beleşe alınmaz olan PSU'lardan. Sistem bilgilerim şunlar:
Anakart: ASUS Prime H310-MF
İşlemci: i5 9400F.
Ekran kartı: PowerColor Radeon RX 6500XT.
RAM: 16 GB 3200MHz.
PSU: 400W 80+ sertifikasız.

Sıcaklıkları da kontrol edin.

Aslında stres testinde hiç böyle olmamıştı. Bugün PC'yi temizledim acaba PSU kısa devre yapmış olabilir mi?

Sıcaklıklar şöyle:
CPU: 78 MAX
GPU:60 MAX
Anakart:40 MAX

Bence güç kaynağın çok kötü durumda. Markası ve sertifikası olmayan PSU tercih etme bence. Tüm bileşenlere zarar verebilir. Bilgisayarı iyi bir güç kaynağına emanet etmek lazım.

PSU üzerinde 12v altında kaç watt yazıyor resmini atabilirmisin

Tahminimce 300W filan yazıyordur

Bir kere daha böyle olursa daha ayrıntılı bakarım. Önerebileceğiniz PSU'lar varsa linkini atarsanız sevinirim.

-12v altında 0.5a yazıyor 110W diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı