Oyun oynarken PC kendini yeniden başlattı

arasmaras

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX3060 12GB
RYZEN5 5600
32GB RAM
MSI A520
MSI 550W
Arkadaşımla PUBG oynuyorduk. Maç ortasında bir anda bilgisayar kendini başlattı kasanın ışıkları yanıyor aynı şekilde erkan kartının da fakat monitor kendini başlattı ve klavyenin ışıklarını 2-3 kere sönüp yeniden yandı. Bu neden kaynaklı olmuş olabilir?

Arkadaşımla PUBG oynuyorduk. Maç ortasında bir anda bilgisayar kendini başlattı kasanın ışıkları yanıyor aynı şekilde erkan kartının da fakat monitor kendini başlattı ve klavyenin ışıklarını 2-3 kere sönüp yeniden yandı. Bu neden kaynaklı olmuş olabilir?

Güç kaynağı yetersiz olabilir RAM'ler yetersiz olabilir işlemci çok ısınmış olabilir.

Son düzenleme:
Bence PUBG de bir sorun var arkadaşımın 7700Xli 360 mm sıvı soğutması varken PUBG'ye girince işlemci 47 dereceden 95 dereceye fırlıyor ve bilgisayarı yeniden başlatıyordu kendini diğer oyunlarda sıcaklık 54 dereceyi geçmiyor.

Bence PUBG de bir sorun var arkadaşımın 7700XLI 360 mm sıvı soğutması varken PUBG'ye girince işlemci 47 dereceden 95 dereceye fırlıyor ve bilgisayarı yeniden başlatıyordu kendini diğer oyunlarda sıcaklık 54 dereceyi geçmiyor.

Evet işlemci sıcaklığını çok arttırıyor ama oyunu normalde oynuyordum niye böyle oldu onu anlamadım bu sefer.

Eğer PUBG dışında da mavi ekran yersen konu açarsın beni de etiketlersin vaktim olursa yardımcı olmaya çalışırım minidump dosya analizi yaparak sorunu çözmeye çalışırız burada ki arkadaşlarla kafa kafaya vererek.

Eğer PUBG dışında da mavi ekran yersen konu açarsın beni de etiketlersin vaktim olursa yardımcı olmaya çalışırım minidump dosya analizi yaparak sorunu çözmeye çalışırız burada ki arkadaşlarla kafa kafaya vererek.

Tamamdır şu anlık bir sıkıntı yok 1 kez yeniden başlattı oyun esnasında bir kerede oyundan çıktıktan sonra program indirirken bir daha olmadı bunlarda konuyu açtığım sırada oldu. Şu anda arkadaşla PUBG oynuyorum bir sıkıntı yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı