Oyun oynarken PC resetleniyor

uzman2799

Centipat
Ryzen 5 3600X.
GTX1660 Ti.
MSI Bazooka B450 v2.
650W 80 Plus PSU.
16 GB DDR4 3000 MHz RAM.
PC, oyun oynarken kendini resetlemeye başladı. BIOS'tan Core Boost açık işlemci, 4.2 GHz'de çalışıyor. XMP açmama rağmen RAM MHz'lerini de yükseltemiyorum. deli oldum, bir yardımcı olur musunuz? Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı başıma geldi benim de Ramler 2133'de çalışıyordu. Ramleri çıkart uçlarını temizle yerlerini değiştir ve sağlam taktığına emin ol. Benim anakartım B450-Pro M2 MAX, bende PC açılırken Ram ışığı yanıyordu Ezdebug'ın.
Bide XMP açtıktan sonra 2-3 kere resetliyormu kendini?

Aynısı başıma geldi benim de Ramler 2133'de çalışıyordu. Ramleri çıkart uçlarını temizle yerlerini değiştir ve sağlam taktığına emin ol. Benim anakartım B450-Pro M2 MAX, bende PC açılırken Ram ışığı yanıyordu Ezdebug'ın.
Bide XMP açtıktan sonra 2-3 kere resetliyormu kendini?
o problem vardı bende benim işlemci sıfırıyla değişti garantiden yeni kutulu açılmamış işlemci aldım
yerleri değiştirincede olmuyor malesef 2400 mhz sabit çalışıyor
hayır sıvı soğutma var 50 derece maksimum yük altında

Bende bios attıktan sonra oldu, anakartın güç modunu yüksek performans yapınca düzeldi. Şu voltaj işleri ile ilgili sanırım, bir türlü ayarlayamadılar. Benim makinede problem yok eminim bu arada, bios güncelleyene kadar her şey normaldi.

Şöyle söyleyeyim işlemci ısınmıyor ise reset atma gibi bir durum olmaz. Onun haricin de şu zamana kadar ekran kartından dolayı reset atmaz görüntü gider. Psu kaynaklı olsa yine reset atacağını düşünmüyorum problem muhtemelen RAM belleklerden dolayı çıkar silgi ile uçlarını sil daha sonra slotlarını değiştir kullan bakalım reset atacak mı?
Eğer iki RAM bellek varsa tek tek kullanıp bakın belki biri arızalı olabilir. Birde XMP açıkken RAM hızlarını profiledan mı seçiyorsunuz?
Ya da voltajla alakalı bir durum olabilir ayarlarını defaulta getir biosun.

Nasıl PSU kaynaklı ise reset atmaz? 480W PSU ve RX 570 ekran kartım ile NFS Payback oynarken devamlı reset atıyordu. 600W yeni PSU alarak sorunu çözmüştüm. Öncelik ile yapılması gereken yaklaşık 15 dakika FurMark testi. Test esnasında kapanma ve reset sorunu yaşarsanız sorun yüksek ihtimal ile PSU. Artık üstünde yazan gücü veremiyor olabilir veya başka bir sıkıntısı vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı