Çözüldü Oyun oynarken R5 5600G 40 dereceyi geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Riminir

Centipat
Ryzen 5 5600G ve APU ile League of Legends ve Valorant oynuyorum fakat sıcaklık 40 derece üstüne çıkmıyor, sensörü bozuk olabilir mi? İki oyunda da grafik ayarları full ve FPS AMD Control Panel üzerinde maksimum 75 olarak ayarlı.

Çözüm
Prime95'dan stres testini başlatıp sıcaklıkları HWMonitor'den gozlemleyin. Oyun sırasında da gozlemleyebilirsin.
MSI afterburner mı kullanıyorsunuz oyun içinde?

HWMonitor ve Speedfan kullanıyorum ikiside aynı gösteriyor.

Kullanmıyorum.
Bağışlayın bahsettiğiniz uygulamaları bilmediğim için soruyorum, oyun içinde sıcaklık değerlerini canlı bir şekilde mi gösteriyor yoksa oyunu alta atarak mı bakıyorsunuz sıcaklık değerlerine?

Oyunu alta alarak bakıyorum anlık olarak bu kadar çabuk düşebilir mi sıcaklık?
Bir iki kez ben de benzer şekilde denemiştim. Absürt geliyor kulağa ama pekâlâ mümkün gibi başıma geldiği için. O nedenle canlı bir şekilde sıcaklıkları gözlemlemeniz daha sağlıklı olabilir gibi geliyor bana.

Evet prime95 testi ile tekrar denedim bu testi başlatmadan önce:

Ekran görüntüsü 2023-03-05 214727.png

Bu da testi başlatıp denediğim:

Ekran görüntüsü 2023-03-05 214409.png

Sensör üzerinde sorun yok sanırım biraz soğuk çalışıyor işlemci.

Bir iki kez ben de benzer şekilde denemiştim. Absürt geliyor kulağa ama pekâlâ mümkün gibi başıma geldiği için. O nedenle canlı bir şekilde sıcaklıkları gözlemlemeniz daha sağlıklı olabilir gibi geliyor bana.

Oyunu aşağı alıp bakmak doğru değilmiş.
@Hououin Kyouma ve @KederliLahmacun teşekkürler.

Geri
Yukarı