Oyun oynarken RTX 3060 Ti sistem reset atıyor

Joviants

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB FURY Beast RGB 3200 MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram 2 adet
SSD veya HDD modeli
GoodRam 1TB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD (2050MB Okum
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 2
Anakart
GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VG
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
Bilgisayarda YouTube, Twitch açıkken reset atmıyor oyunlara girdiğim zaman belli bir süre sonra reset atıyor. Isınmadan kaynaklı değil programla kontrol ettiğimde 69 derece civarında gözüküyor. Gerekli testler yaptığımda ekran kartı, işlemci, RAM ve SSD testleri sonucunda hiçbir sorun gözükmüyor. Ama FurMark testi yaptım hiç sorun çıkmadı testi kapattığım anda reset attı. Olay görüntülüyücüsünden baktığımda Kernel Power 41 hatası alıyorum. OC veya MHz hızı arttırma olaylarını da yapmadım. PC yeni hazır sistemdir. Tekrardan formatladım temiz kurulum yaptım aynı olaylar devam etmektedir.

Power:Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Aynı hatayı alan bir arkadaş UPS değişince sorun çözülmüş. Hatayı ararken OCCT 6.2.0 sürümüyle test etmiş ve reset atmış bilgisayarı. Bende denedim şimdi 15 dakika çalıştırdım hata vermedi. Testi sonlandırdım ve reset attı bilgisayar.

Son düzenleme:
Kanka aynı sorun bende de var ben geçici bir çözüm buldum MSI Afterburner üzerinden temp limit falan var üstte olanı düşür %65'e sonra BIOS üzerinden işlemci hızını sabitle ve otomatik bosst kapat böylece sıcaklıkta düşmüş oluyor RAM hızlarını da sabitle ben XMP açınca 3466 MHz oluyor RAM'ler Corsair Vengeance RGB RAM'lerim 3200 sabitledim işlemci R5 3600 var 3.90 GHz sabitledim sorun çözüldü reset atmıyor artık gözle görülür bir FPS kaybıda yaşamadım dene istersen.

Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060 Ti
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450MS2H.
RAM: Corsair Vengeance RGB 16 GB Dual kit 2x8
PSU: Thermaltake lightpower 650W 80+
SSD: Kingston A2000 512 GB.

Kanka aynı sorun bende de var ben geçici bir çözüm buldum MSI Afterburner üzerinden temp limit falan var üstte olanı düşür %65'e sonra BIOS üzerinden işlemci hızını sabitle ve otomatik bosst kapat böylece sıcaklıkta düşmüş oluyor RAM hızlarını da sabitle ben XMP açınca 3466 MHz oluyor RAM'ler Corsair Vengeance RGB RAM'lerim 3200 sabitledim işlemci R5 3600 var 3.90 GHz sabitledim sorun çözüldü reset atmıyor artık gözle görülür bir FPS kaybıda yaşamadım dene istersen.

Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060 Ti
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450MS2H.
RAM: Corsair Vengeance RGB 16 GB Dual kit 2x8
PSU: Thermaltake lightpower 650W 80+
SSD: Kingston A2000 512 GB.
Kanka denedim şuanlık almıyorum valla aylar sonra pcyi rahat rahat kullanabileceğim ama bu sorunu kökten nasıl çözecez

Power Supply değiştirip deneme şansın varsa öyle ve 700W üstü bir Power Supply olursa daha iyi olur.
Maalesef şuanda deneyebilme imkanım yok olursa deneyeceğim

Kanka denedim şu anlık almıyorum vallahi aylar sonra PC'yi rahat rahat kullanabileceğim ama bu sorunu kökten nasıl çözeceğiz.

Maalesef şu anda deneyebilme imkanım yok olursa deneyeceğim.

Kanka vallahi kokten çözümü PSU degismekte 750W 80+ bir Power almamız lazim.

Kanka bugün arkadaşıma anlattım olayı sağ olsun çözdü PSU'yu temizledik sende bir kontrol et istersen temizle MSI üzerinden temp limiti 90 çektik PUBG de kapanıyordu artık kapanmadı bunu da deneyebilirsin.

Kanka vallahi kokten çözümü PSU degismekte 750W 80+ bir Power almamız lazim.

Kanka bugün arkadaşıma anlattım olayı sağ olsun çözdü PSU'yu temizledik sende bir kontrol et istersen temizle MSI üzerinden temp limiti 90 çektik PUBG de kapanıyordu artık kapanmadı bunu da deneyebilirsin.

Bir de BIOS üzerinden Core performans Boost devre dışı bırak CPU ısınmasını engelliyor açık olduğunda CPU ısınıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı