Oyun oynarken ses takılıyor ve bir süre bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

Tolga Alper

Zeptopat
Daha fazla  
Takılma sorunu oluyor. Aslında bunu düzeltebiliyorum AMD frekans ve voltaj ayarlarını değiştirince sorunum düzeliyor ama bu bana sağlıklı bir hareket değil gibi geliyor ve şu an hangi frekans ayarını denediysem olmadı. Ses hala takılmaya devam ediyor. Bununla ilgili çok konu baktım ama hiç benim yaşadığım gibi bir sorun bulamadım.

Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 5600.
Anakart: MSI B450 m Pro.
İşlemci: AMD Ryzen 3600.
PSU: Corsair 650W 80+

Fakat sorununuz daha yeni olmaya başladı öyle değil mi?
Hayır sorun 7-8 aydır oluyor dediğim gibi bunu frekans ve voltaj ayarları ile düzeltebiliyordum ama son gelen güncellemeden sonra hiç bir ayar olmadı ortalama 3-4 saat sonra ses takılmaya başlıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor tüm sistemimi stress testine soktum hiç bir sorun çıkmadı

Hayır sorun 7-8 aydır oluyor dediğim gibi bunu frekans ve voltaj ayarları ile düzeltebiliyordum ama son gelen güncellemeden sonra hiçbir ayar olmadı ortalama 3-4 saat sonra ses takılmaya başlıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor tüm sistemimi stress testine soktum hiçbir sorun çıkmadı

Geçen ay aynı sorunla karşılaştım ben de hocam. Parçaları söküp daha sağlam takmayı dener misiniz? Saçma bir yol ama benim sorunumu çözmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı