Çözüldü Oyun oynarken sistem 0x887A00006 hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fatih Erdemli

Hectopat
RAM
8 gb 1333 mhz cl19
Ekran kartı
Hd 7870xt w/boost
Anakart
Pegatron ipmip h55 gen
İşlemci
i7 860
Bilgisayar oyunu oynadığım sıralarda bu aralar bilgisayarım bu hatayı verip oyunu kapatmaya başladı, ama nedenini anlayamadım. Bugün gene Apex oynarken oldu yardımcı olabilecek birisi var mı?

1652794665808.png

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam overclocklu olması gerek o yüzden şöyle yaptım, çekirdek hızım benim 975 MHz bellek hızım ise 1500 MHz'dı ben çekirdeği 850'ye kadar belleği 1000e kadar düşürdüm ama gene aynı hatadan kurtulamadım. (Power limitide +10 yaptım)

Anladım... Dostum son olarak bir önerim daha olacak, kayıt defterin de daha önce bir düzenleme yaptıysan geri alıp tekrar dener misin? GPU driverı güncellemek eğer işine yaramadıysa son olarak şu adımları takip et;

CTRL+R(Çalıştır) > regedit > "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers" konumuna kadar gel. Burada "GraphicsDrivers" klasörünün üzerine tıkla(Sol tarafında ki ok işaretine basıp genişletmeyi kastetmiyorum sadece üzerine bas).

Sağ tarafta boş bir yere sağ tıkla ve "Yeni > DWORD (32-Bit) Değeri" şeklinde oluştur. Oluşturduğun mavi kutucuklu "DWORD", "New Value#1" olarak gelecektir. Onu "TdrLevel" olarak değiştir(Büyük küçük harf uyumuna dikkat et). Burada işimiz bitti. Bu aşamadan sonra bilgisayarını yeniden başlatabilirsin.
Bilgisayar oyunu oynadığım sıralarda bu aralar bilgisayarım bu hatayı verip oyunu kapatmaya başladı, ama nedenini anlayamadım. Bugün gene Apex oynarken oldu yardımcı olabilecek birisi var mı?

Eki Görüntüle 1390494

Origins üzerinden oynuyorsanız yönetici olarak çalıştırma izni vererek oynayın büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Eki Görüntüle 1390494

Merhabalar dostum, GPU marka&modelini belirtir misin? Ayrıyeten birkaç işlem ile belki sorununu çözebilirsin. Bunlardan birkaçı; Steam üzerinden oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamak, GPU driverınızın en son sürümünü yüklemek, yönetici olarak çalıştırmak(Oyunun dosya konumundan özelliklerine girip yönetici olarak çalıştırmayı tikleyebilirsin. Bu sayede sürekli yönetici olarak başlatmak ile uğraşmazsın). Eğer hala düzelmez ise DDU ile güvenli modda GPU driverınızı silip tekrardan yüklemenizi öneririm.

Merhaba dostum, GPU marka&modelini belirtir misin? Ayrıyeten birkaç işlem ile belki sorununu çözebilirsin. Bunlardan birkaçı; Steam üzerinden oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamak, GPU driverınızın en son sürümünü yüklemek, yönetici olarak çalıştırmak(oyunun dosya konumundan özelliklerine girip yönetici olarak çalıştırmayı tikleyebilirsin. Bu sayede sürekli yönetici olarak başlatmak ile uğraşmazsın). Eğer hala düzelmez ise DDU ile güvenli modda GPU driverınızı silip tekrardan yüklemenizi öneririm.

Ekran kartım: Sapphire HD 7870 XT w/ Boost Specs
Bütünlüğü doğrulamayı denedim ve ekran kartı driverimde en güncel halinde oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyeceğim şimdi olmazsa bir driverları da tekrar yüklerim
Güncelleme: Oyun artık hiç açılmıyor açıldığı an direkt bu hatayı alıyorum.
Bütünlüğü doğrulamayı denedim ve ekran kartı driverimde en güncel halinde oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyeceğim şimdi olmazsa bir driverları da tekrar yüklerim.

Ayrıyeten MHz değerlerimi 100'er düşürerek ve Power limiti +10 yaparak girmeyi denedim fakat yardımcı olmadı.

Bütünlüğü doğrulamayı denedim ve ekran kartı driverimde en güncel halinde oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyeceğim şimdi olmazsa bir driverları da tekrar yüklerim

Ayrıyeten MHz değerlerimi 100'er düşürerek ve Power limiti +10 yaparak girmeyi denedim fakat yardımcı olmadı.

Hocam yazmayı unutmuşum. Eğer sisteminiz de her hangi bir OC vesaire var ise default yapıp dener misiniz?

Hocam yazmayı unutmuşum. Eğer sisteminiz de herhangi bir OC vesaire var ise default yapıp dener misiniz?

Hocam overclocklu olması gerek o yüzden şöyle yaptım, çekirdek hızım benim 975 MHz bellek hızım ise 1500 MHz'dı ben çekirdeği 850'ye kadar belleği 1000e kadar düşürdüm ama gene aynı hatadan kurtulamadım. (Power limitide +10 yaptım)

Anladım... Dostum son olarak bir önerim daha olacak, kayıt defterin de daha önce bir düzenleme yaptıysan geri alıp tekrar dener misin? GPU driverı güncellemek eğer işine yaramadıysa son olarak şu adımları takip et;

CTRL+R(Çalıştır) > regedit > "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers" konumuna kadar gel. Burada "GraphicsDrivers" klasörünün üzerine tıkla(Sol tarafında ki ok işaretine basıp genişletmeyi kastetmiyorum sadece üzerine bas).

Sağ tarafta boş bir yere sağ tıkla ve "Yeni > DWORD (32-Bit) Değeri" şeklinde oluştur. Oluşturduğun mavi kutucuklu "DWORD", "New Value#1" olarak gelecektir. Onu "TdrLevel" olarak değiştir(Büyük küçük harf uyumuna dikkat et). Burada işimiz bitti. Bu aşamadan sonra bilgisayarını yeniden başlatabilirsin.

Çözüm

CTRL+r(çalıştır) > Regedit > "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers" konumuna kadar gel. Burada "graphicsdrivers" klasörünün üzerine tıkla(sol tarafında ki ok işaretine basıp genişletmeyi kastetmiyorum sadece üzerine bas).

Sağ tarafta boş bir yere sağ tıkla ve "yeni > dword (32 Bit) değeri" şeklinde oluştur. Oluşturduğun mavi kutucuklu "dword", "New value#1" olarak gelecektir. Onu "TDR Level" olarak değiştir(büyük küçük harf uyumuna dikkat et). Burada işimiz bitti. Bu aşamadan sonra bilgisayarını yeniden başlatabilirsin.

Hocam driverları kaldırmama gerek kalmadı dediğiniz şeyi yapıp girdim ve sorunum düzeldi MHz değerlerimde 900e 1500 Basic 7870 MHz değerleri çok teşekkür ederim :))

Yeni konular

Geri
Yukarı