Oyun Oynarken Sistem Kapandı ve Açılmıyor

LazDrovya

Kilopat
Oyun oynarken bir anda kapandı ve bir daha açılmadı. Hiç ısınma problemim yoktu. Power tuşuna bastığımda, elimi çekene kadar tekrar kapanıyor. RAM'leri çıkarttığımda kapanma yok ancak ekrana görüntü gelmiyor ve normalinden sessiz çalışıyor. Muhtemelen sadece elektriği alıyor. Farklı RAM takıp denedim sonuç aynı. Bir gece bataryası sökülmüş şekilde beklettim yine bir sonuca varamadım. Açıkcası chipset veya anakartın yanmasından korkuyorum. Sorunla ilgili fikri olan veya çözüm için tavsiye teknik servis önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri çıkar, pinleri bir silgiyle sil geri tak. Chipset veya işlemci yanmış olsa anakart tetiklenmez merak etme ve kokusundan anlarsın zaten. :) Oksitlenme veya temassızlık yapmıştır RAM'lerin.

RAM'leri çıkar, pinleri bir silgiyle sil geri tak. Chipset veya işlemci yanmış olsa anakart tetiklenmez merak etme ve kokusundan anlarsın zaten. :) Oksitlenme veya temassızlık yapmıştır RAM'lerin.
Hocam bu silgi olayı işe yarıyor mu? Oksitlenmeyi falan engelliyormuş diye böyle Youtube videolarında yapan gördüm.

Bende 2-3 gün sonra ekstra RAM takıcam, ikinci el aldım da. Yaparım.

Engellemiyor, yüzeysel sadece. Toksit değil ayrıca, Oksit :) RAM pinlerine hiçbir şekilde temas etmeyin, aşırı hassas ve düşük voltajla çalıştıkları için etkilenirler. Bazen cihazı açtığımda siliyorum bende. Çok nemli bir yerde çalışıyorsa cihaz ondan olmuştur.

Hocam farklı RAM de taktım sorun devam etti. Ramsiz açtığımda ise açılıyor ama ekran gelmiyor. Bu arada bilgisayar asus ROG GL551JW, 4. Nesil i7 4750HQ 16GB DDR3 ram (2x8), GTX 960m, 1TB+256gb HDD ve SSD
Ek olarak bilgisayar açık veya kapalıyken USB leri çalışıyor. USB vantilatör taktığımda sorunsuz çalışıyor. O yüzden anakart ihtimali bana da biraz uzak geldi fakat daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım. RAM soketlerinde sorun olabilir mi? Ya da ram bilgisayarın hemen güçten kesilmesine neden olur mu ki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı