Oyun oynarken süreki mavi ekran hatası ve oyundan atma

İşletim sistemi
Windows 11

redrock1

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill G.Skill Ripjaws S5 32 GB (2x16) DDR5 6000 Mhz F5-6000J3636F16GX2-RS
SSD veya HDD modeli
ADATA 1TB Legend 850 Lite NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
Asus RTX 4070 DUAL-RTX4070-O12G-WHITE 192 Bit GDDR
Anakart
Asus TUF Gaming Z690-PLUS DDR5 6000mhz(OC) RGB M.2
İşlemci
Intel Core i5 13400F 3.30 Ghz 10 Çekirdek 30MB 170
Sistem daha yeni 5 günlük sürekli oyundan atıyor çözüm yazılımsal mı yoksa donanımla alakalı mı?

091123-7625-01.rar minidump dosyası.

Yardım edecek birileri var mı ?

Son düzenleme:
Aynı sorun bendede var az önce konu oluşturdum. minidump dosyasıda ekli. Valoranta giriyorum maça başladıktan 2 dk sonra kapanıyor veya mavi ekran veriyor. GTA 5te oyuna giriyorum 5 dk sonra atıyor. 260mb minidump dosyası var. Yardımcı olacak var mı ?

Aynı sorun bendede var az önce konu oluşturdum. minidump dosyasıda ekli. Valoranta giriyorum maça başladıktan 2 dk sonra kapanıyor veya mavi ekran veriyor. GTA 5te oyuna giriyorum 5 dk sonra atıyor. 260mb minidump dosyası var. Yardımcı olacak var mı ?
Sabahtan beri bende araştırıyorum. Denemediğim yol çare kalmadı. Yardım ederlerse çok makbule geçer valla.

@181951

Son düzenleme:
Bu sisteme temiz kurulumla Windows 11 kurmanı tavsiye ederim. Intel 12 ve 13.nesil işlemciler Windows 11 ile optimize çalışıyor.

Dump dosyanda denildiği gibi özellikle belirtilen bir hata olmamış lakin CRITICAL_PROCESS_DIED (ef) causes hatası bozuk sistem dosyalarından dolayı da meydana gelebiliyor.

Sabahtan beri bende araştırıyorum. Denemediğim yol çare kalmadı. Yardım ederlerse çok makbule geçer vallahi.

@181951

Hocam ben kendi mavi ekranımın sorununu çözdüm artık oyundan atmıyor ama benim hata UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP (7F) idi. Birkaç gün önce bilgisayarıma RAM ve SSD takviyesi yapmıştım aldığım sıfır RAM sorunlu çıktı. Deneme yanılma yoluyla sorunun RAM'den kaynaklandığını buldum ve çözdüm. Eğer sende donanımsal bir şeyler eklediysen cihazına çıkartıp tekrar dene. Eğer sadece RDR2 oyununda sıkıntı çıkıyorsa eksik dosya vsden kaynaklanıyor olabilir belki ben ilk ona yormuştum.

Disk testleri yapıp sonuçları yolla. Sonra Win 11'e geç.

Geri
Yukarı