Oyun Oynarken "Windows bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor " Mavi Ekran

shadoweagle

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci
2 gün önce yeni bir sistem toplamıştım. Geçen gün oyun oynarken birden mavi ekranda "Windows bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor hatası aldım." Bu sırada Monitörün ses çıkışını kullanıyordum ve hatayla birlikte çok tiz bir ses yankılandı.Bende monitörü kapattım. Açtıktan sonra herhangi bir sorun yoktu. Minidump dosyası aşağıdadır. Sorun nedir acaba ? Teşekkürler şimdiden.

Link : minidump - Google Drive

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı mı bilmem fakat benzer bir hata bende de oluyordu. Tamirci harddisk sorunlu dedi tamir ettirdim. 2 hafta geçti aynısı oldu harddiski tamemen yenilettim. Yine 1-2 ay sonra aynısı oldu ve sorunun güç kaynağı olduğunu anladım. Pc normalde bir sorun vermezken uzun kullanımda güç kaynağı yetersiz geliyor ve harddiski yakıyordu.

Bu arada gelen sesten korkmanıza gerek yok ses donanımınız zarar görmez.

Coil Whine sorunu olabilir. Oyunlarda düşük FPS almanıza neden oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynısı mı bilmem fakat benzer bir hata bende de oluyordu. Tamirci harddisk sorunlu dedi tamir ettirdim. 2 hafta geçti aynısı oldu harddiski tamemen yenilettim. Yine 1-2 ay sonra aynısı oldu ve sorunun güç kaynağı olduğunu anladım. Pc normalde bir sorun vermezken uzun kullanımda güç kaynağı yetersiz geliyor ve harddiski yakıyordu.

Bu arada gelen sesten korkmanıza gerek yok ses donanımınız zarar görmez.
Anladım teşekkürler, peki minidump dosyasına baktınız mı, ben anlamadığım için buraya attım. Ses donanımı ile ilgili korkum yok ancak ses driver'ı çakışması sonucu mavi ekran verdiği yönünde internette yazılar görmüştüm. Bende onun için acaba monitör ses kartı ile bilgisayarın ses kartının çakışması gibi bir durum olabilir mi diye merak ettim.

Coil Whine sorunu olabilir. Oyunlarda düşük FPS almanıza neden oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunlarda fps denemesi yaptım bir sıkıntı yok gibi duruyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı