"Oyun oynayan insan asosyal insandır"

Konu içeriğinde hiç bir kısımda bir insanı yargılamadım ayrıca obezlik kısmında da insanların yaptığı yorumdan bahsettim benim toxic olduğum çıkarımına nasıl vardınız acaba? :D
''bütün gün bilgisayar başındayım fakat aynı şekilde de sporumu da yapıyorum, sosyal aktivitelere de katılım sağlıyorum fakat insanlar genelde 100 kilo bilgisayar başından kalkmayan obez olduğumu sanıyor. ''
Bu cümlenizden sonra yine spor yaptığınızı dile getiriyorsunuz.
Anladık Efendim spor yapıyorsunuz sağlıklısınız. ^^
İnsanları yargıladığınızı nereden çıkardım biliyor musunuz?
Eğer spor yapmasaydınız 100 kilo olsaydınız ve sosyal aktivitelere katılım sağlıyor olmasaydınız size yapılan yakıştırmaları hak ettiğinizi düşünecektiniz.
Kısacası sizi yargılayan insanlardan herhangi bir farkınız yok sadece üstte de daha önce belirttiğim gibi bu sefer yargılayan değil yargılanan konumundasınız.

İyi Akşamlar~

Oyun oynayan insan asosyal değildir fakat sadece oyun oynayan başka da bir hobisi olmayan insan asosyal ve kendini geliştiremeyen bir insandır.

Aslında oyunları seven birisi olarak bu konuyu biraz tartışma gereği duydum. Son zamanda özellikle rekabetçi oyunlarda oyun oynamak insanlar tarafından asosyallik olarak görülüyor. En basitinden ben tüm gelirimi oyun oynayarak kazanıyorum ve benim işim bu olduğundan dolayı bütün gün bilgisayar başındayım fakat aynı şekilde de sporumu da yapıyorum, sosyal aktivitelere de katılım sağlıyorum fakat insanlar genelde 100 kilo bilgisayar başından kalkmayan obez olduğumu sanıyor. Fakat 56 kiloyum. Gayet de sağlıklı bir vücudum var. Aynı şekilde de düzenli olarak spor yapıyorum.

Genel manada yüksek ligde oynadığım için aynı oyuncularla eşleşebiliyorum. Yani beni tanıyan oyuncular ve çoğunlukla asosyal olduğum gibi şeyleri söylüyorlar. Benim dışında da bu durumu yaşayan çok insan gördüm. Bu şekilde asosyallikle insanları vurmaya çalışanlarda yoğun bir aşağılık kompleksi seziyorum çünkü genellikle ben o sezonda 300 oyun attıysam karşımdakinin maç geçmişinde 1200 oyun gibi benim katlarım oynama sayıları bulunuyordu. Benim onlarında aksine yurt dışında çoğunlukla Yunanistan'da olmak üzere Dünya'nın neredeyse her yerinden arkadaşım var. Bir kısmıyla dil bilmediğimden dolayı genel olarak pek konuşmasam bile İngilizce, Almanca ve Yunanca bilen arkadaşlarımla sıkıntısız konuşuyorum ve genelde oyun oynuyoruz.

Eskiden böyle bir şey olduğunu hatırlamıyordum. Bunun yanı sıra da Türk oyuncu kitlesi eskiye kıyasla çok daha toxic bu fark ediliyor. Bunun sebebi sizce ülkenin durumuna bağlanabilir mi? Bunları tartışabileceğimiz bir konu açmak istedim yorumlarınızı bekliyorum.
Biraz konunun üzerinden zaman geçmiş ancak şunları söyleyebilirim;

Bu tür insanları takmamanız sizin için en doğru şeylerden birisi siz onlara karşılık verirseniz elinize hiç bir şey geçmeyecek sonuçta siz asosyal bilgisayar bağımlısı tek uğraşı bilgisayar olan biri olmadığınızı biliyorsunuz değil mi? Sağlıklı düzenli spor yapan bir insansınız niye başkalarının düşünceleri sizin için önemli? Sizin tek yapacağınız şey bunları söyleyen saçma insanları takmamak ve aynen bu şekilde devam etmek. Ben de 15 yaşındayım boyum 1.51 olduğu için sık sık dalga geçiyorlar boyla ilgili espriler yapıyorlar ancak ben bunlara sırıtıp geçiyorum umrumda bile olmuyor kimin benim hakkımda ne düşündüğü pek umrumda değil açıkçası. Ben de isterdim yaşıtlarım gibi 1.70 1.80 olmak ama halimden şuan için mutluyum. Gelen eleştirileri ben bir yere koyuyorum kendi uğraşlarımla ilgileniyorum. Ders çalışmaktan nefret ederim ancak bir sürü uğraşlarım var karateye gitmek gibi sevdiğim için ve ciddiye aldığım için başarılıyım da şuan için benim gibi birine göre. Bunun dışında bir ara vücut geliştirme gibi şeylerle uğraşıyordum ancak şuan pek vaktim olmuyor başka sporlar yapıyorum dediğim gibi karate, tenis ve bisiklet sürmek gibi yani kimin ne düşündüğü sizi etkileyen faktörlerden biri olmasın siz kendiniz olun orası yeter eğlenmenize bakın.

Son düzenleme:
Biraz konunun üzerinden zaman geçmiş ancak şunları söyleyebilirim;

Bu tür insanları takmamanız sizin için en doğru şeylerden birisi siz onlara karşılık verirseniz elinize hiç bir şey geçmeyecek sonuçta siz asosyal bilgisayar bağımlısı tek uğraşı bilgisayar olan biri olmadığınızı biliyorsunuz değil mi? Sağlıklı düzenli spor yapan bir insansınız niye başkalarının düşünceleri sizin için önemli? Sizin tek yapacağınız şey bunları söyleyen saçma insanları takmamak ve aynen bu şekilde devam etmek. Ben de 15 yaşındayım boyum 1.51 olduğu için sık sık dalga geçiyorlar boyla ilgili espriler yapıyorlar ancak ben bunlara sırıtıp geçiyorum umrumda bile olmuyor kimin benim hakkımda ne düşündüğü pek umrumda değil açıkçası. Ben de isterdim yaşıtlarım gibi 1.70 1.80 olmak ama halimden şuan için mutluyum. Gelen eleştirileri ben bir yere koyuyorum kendi uğraşlarımla ilgileniyorum. Ders çalışmaktan nefret ederim ancak bir sürü uğraşlarım var karateye gitmek gibi sevdiğim için ve ciddiye aldığım için başarılıyım da şuan için benim gibi birine göre. Bunun dışında bir ara vücut geliştirme gibi şeylerle uğraşıyordum ancak şuan pek vaktim olmuyor başka sporlar yapıyorum dediğim gibi karate, tenis ve bisiklet sürmek gibi yani kimin ne düşündüğü sizi etkileyen faktörlerden biri olmasın siz kendiniz olun orası yeter eğlenmenize bakın.
Takıldığımdan değil, diğer konularıma da bakarsan yardım istediğim konular dışında genellikle insanların fikirlerini aldığım konular açıyorum.

Takıldığımdan değil, diğer konularıma da bakarsan yardım istediğim konular dışında genellikle insanların fikirlerini aldığım konular açıyorum.
Tamam da bir insan, olmadığın halde sana 100 kilo obezsin diyorsa bu bir fikir değildir. Her fikire de açık olmaman lazım.

Son düzenleme:
Haklı oldukları bir kısım var. Siz bir istisna olabilirsiniz belki ama bir kişi günde 10 saat oyun oynuyorsa muhtemelen oyun bağımlısıdır ve sosyal hayatı pek yoktur. Bu söylediğim 10 saat sosyal medya kullanan bir insan içinde geçerli ama bunun dışında kontrol kaybedilmediği sürece oyun oynayanların asosyal olduğunu söylemek çok da doğru değil.

Haklı oldukları bir kısım var. Siz bir istisna olabilirsiniz belki ama bir kişi günde 10 saat oyun oynuyorsa muhtemelen oyun bağımlısıdır ve sosyal hayatı pek yoktur. Bu söylediğim 10 saat sosyal medya kullanan bir insan içinde geçerli ama bunun dışında kontrol kaybedilmediği sürece oyun oynayanların asosyal olduğunu söylemek çok da doğru değil.
Katılıyorum, saatlerce sanal ortamlarda takılıp dışarı çıkmadan günlerini çöp edip üzerine bir de asosyal değilim demek komik oluyor, yoksa her insanın hakkıdır stresli, yorucu bir vakitten sonra rahatlamak, oyun oynamak, sosyal medyaya bakmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı