Oyun Paketleri

Daha fazla  
Ben birçok oyunda birçok paket ve tür görüyorum bunlar nedir acaba açıklayabilecek biri var mı?
(Daha önce açılmışsa özür dilerim.)
Mesela:
-Game of the Year Edition
-Digital deluxe Edition
-Enchanted Edition
-Season Pass (bunu biliyorum fakat oyunun daha önce çıkmış DLC'leri varsa Season Pass alırsam daha önce çıkan DLC'yi de kapsar mı? Bu soru daha önemli lütfen.

Aslında bu soruların cevabının hiç biri net değil maalesef. Örnek olarak bazı oyunların Game Of The Year Edition sürümleri yapımcıların oyuna çıkarmış olduğu bütün ek paketler ve ekstra içerirken bazıları hepsini vermektense bir kısmını veriyor Borderlands 2 GOTY sürümünde sanıyorum 4 ek paket sunuyor halbuki oyuna ait çok daha fazla ek paket var. Dolayısıyla oyunun adını yazarak sorarsan daha net cevap alırsın.

Aynı dert bende de var. Misal Dying Light oyununu alıcam. Tek parça halinde tüm ek paketleri ve online olanı hangisi anlayamıyorum.

GOTY = Yılın oyunu seçilen, tüm ekstra paket ve içerikleri ile beraber gelen oyun.
DDE = Oyunun yanında ekstra bir kaç içerik getirir. Bana göre çok gereksiz, para tuzaklarıdır. FIFA'da ki başlangıç paketi, ya da GTA'da ki 500.000$ gibi.
ED = Yine oyun içi ek silah gibi ekipman vs. ve DLC içerir.
SP = Çıkmış ve çıkacak tüm DLC paketlerini satın almış olursun.

Benim bildiğim şekilde böyle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı