Oyun performansı olarak Windows 11 mi Windows 10 mu?

Hocam kendi fikrim: Windows 11 yediği RAM miktarı öyle ahım şahım değil. Ayrıca yeni güncellemeler ile optimizasyon sorunları çok büyük ölçüde çözüldü. Daha önce Windows 10 kullanıp 1 sene önce 11'e geçmiş biri olarak Windows 11 çok daha rahat geliyor. Tabii sisteme göre değişir.
W11 Gayette ahım şahım bir ram tüketiyor. 8 buçuk ram kullanıyor şu anda.
1714157796652.png

W10 Desteği biteceği için şu anda en mantıklısı 11'e geçmek.

Şu an Google açık ve kullanılan RAM bu ama RAM 12'den büyük ise sıkıntı yapmıyor bence.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-26 205716.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-26 205716.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 7
Arkadas ne antika merakli adamlarsiniz, herifler size ucretsiz isletim sistemi sunuyor gidip faydalanip kullanacaginiza hala suclama yargilama pesindesiniz. Cok biliyosaniz siz cikarin o zaman bi isletim sistemi de kullanalim. Neymis 8 GB Ram yiyormus. Siz RAM'leri kizlik ceyizinize mi saklayacaksiniz? O ram kullanilsin diye orada degil mi? Yapilan isleme gore Windows zaten otomatik olarak ram bosaltma yapiyor. Bunu Windows yazilimcilari bilmiyor da en iyisini siz biliyorsunuz boyle plasebo ayarlari falan yapiyorsunuz o servisi kapat su servisi kapat.

Matbaa'ya karsi gelenin torunlari genetik kodumuzda var yenilige acik olmamak dusman olmak seytanlastirmak. Aynen Windows 11 cok kotu, senin fakirlikten kullandigin HDD'den dolayi degil kesinlikle. Ya da 1984 model kullandigin intel islemci yuzunden isletim sistemi rezalet bir ton hatasi var aynen bir tek sen yasiyorsun bu hatalari

Arkadas ne antika merakli adamlarsiniz, herifler size ucretsiz isletim sistemi sunuyor gidip faydalanip kullanacaginiza hala suclama yargilama pesindesiniz. Cok biliyosaniz siz cikarin o zaman bi isletim sistemi de kullanalim. Neymis 8 GB Ram yiyormus. Siz RAM'leri kizlik ceyizinize mi saklayacaksiniz? O ram kullanilsin diye orada degil mi? Yapilan isleme gore Windows zaten otomatik olarak ram bosaltma yapiyor. Bunu Windows yazilimcilari bilmiyor da en iyisini siz biliyorsunuz boyle plasebo ayarlari falan yapiyorsunuz o servisi kapat su servisi kapat.

Matbaa'ya karsi gelenin torunlari genetik kodumuzda var yenilige acik olmamak dusman olmak seytanlastirmak. Aynen Windows 11 cok kotu, senin fakirlikten kullandigin HDD'den dolayi degil kesinlikle. Ya da 1984 model kullandigin intel islemci yuzunden isletim sistemi rezalet bir ton hatasi var aynen bir tek sen yasiyorsun bu hatalari
Günümüzde 16GB Ram kullanan kişiler için büyük bir sıkıntı 8GB ram yemesi. Yeni nesil oyunlar fazla ram tüketmeye başladı bile. Ben yeni nesil olmayan bir oyuna girdiğimde zaten 15GB doluyor.

o servisi kapat, bu servisi kapat değil, sen ne yaşıyorsun acaba? ne kadar anlıyorsun bu işletim sisteminden? İndirdiğimiz uygulamalar başlangıçta başlatılıp boşu boşuna ram yemesin diye kapatıyoruz. bunada tasarruf etmek deniyor.

Günümüzde 16GB Ram kullanan kişiler için büyük bir sıkıntı 8GB ram yemesi. Yeni nesil oyunlar fazla ram tüketmeye başladı bile. Ben yeni nesil olmayan bir oyuna girdiğimde zaten 15GB doluyor.

o servisi kapat, bu servisi kapat değil, sen ne yaşıyorsun acaba? ne kadar anlıyorsun bu işletim sisteminden? İndirdiğimiz uygulamalar başlangıçta başlatılıp boşu boşuna ram yemesin diye kapatıyoruz. bunada tasarruf etmek deniyor.
Bu şekilde olması gerekiyor. 4 GB RAM'iniz varsa, Windows bunun yaklaşık %75'ini (3 GB) kullanacaktır.

Eğer 8 GB RAM'iniz varsa, Windows bunun yaklaşık %75'ini (6 GB) kullanacaktır.

Eğer 16 GB RAM'iniz varsa, Windows bunun yaklaşık %75'ini (12 GB) kullanacaktır.

Seçeneklere, özelliklere, geçmişe ve kişisel kullanımınıza göre değişir, ancak bu çok normaldir.

Boş ram tamamen boşa harcanmış RAM'dir. RAM'inizin iyi kullanılmasını istersiniz. Bekleme belleği inanılmazdır ve bir nanosaniye içinde temizlenebilir. Kişisel olarak beğenmemeniz "kötü" ya da "kötü tasarlanmış" olduğu anlamına gelmez.

Endişelendiğiniz tek şey görev yöneticisinde gördüğünüz sayı mı? Eğer öyleyse, görmezden gelin. Bu sayı anlamsızdır ve gerçek bir zorluğa neden olmadığı sürece, bırakın tasarlandığı gibi işini yapsın.

Windows işleri hızlandırmak için bellek kullanır. Bir oyun ya da program daha fazla belleğe ihtiyaç duyduğunda, belleği söz konusu oyun ya da programa yeniden tahsis edeceğinden ne kadar kullandığı önemli değildir.

RAM yetmiyor diye sikayetiniz varsa ilave RAM ekleyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı