Oyun programlama için yazılıma nasıl başlanır?

BayHarry

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyun yapmak/geliştirmek bana çok güzel geliyor ve bende bunu öğrenmek istiyorum fakat yazılım hakkında bir şey bilmiyorum, nereden başlamak gerekir, ne gibi zorlukları vardır, hangi uygulamaları kullanmam lazım, bilgisayar donanımları hakkında bilgi edinmem lazım mı? Ve nereden ögrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Oyun yapmak/geliştirmek bana çok güzel geliyor ve bende bunu öğrenmek istiyorum fakat yazılım hakkında bir şey bilmiyorum, nereden başlamak gerekir, ne gibi zorlukları vardır, hangi uygulamaları kullanmam lazım, bilgisayar donanımları hakkında bilgi edinmem lazım mı? Ve nereden ögrenebilirim?

BTK Akademi, Udemy'den kurs satın alıp öğrenebilirsiniz. Oyun geliştirmek için C++,C# güzel dillerdir. (JavaScript öğrenebilirsiniz ilk başta) zor değil ancak yazılım aşırı karmaşık bir şeydir. çok karmaşık. Bu yüzden sabırlı olmalısınız. Her gün adım adım ilerleyin.

Son düzenleme:
BTK Akademi, Unity'den kurs satın alıp öğrenebilirsiniz. Oyun geliştirmek için C++,C# güzel dillerdir. (JavaScript öğrenebilirsiniz ilk başta) zor değil ancak yazılım aşırı karmaşık bir şeydir. çok karmaşık. Bu yüzden sabırlı olmalısınız. Her gün adım adım ilerleyin.

Hocam C++ ile C# arasında ne fark var?

Hocam C++ ile C# arasında ne fark var?

C++: Genellikle performans odaklı oyun motorları ve sistem programlaması için kullanılır. Unreal Engine ve Unity (Unreal Engine 4 ve Unity 3D) gibi güçlü oyun motorları C++ ile yazılmıştır.
C++, düşük seviyeli kontrol ve hızlı hesaplamalar için avantajlıdır.C#: Unity oyun motoru, genellikle C# dilini kullanır. C#, daha yüksek seviyeli bir dil olduğu için hızlı prototipleme ve geliştirme süreçleri sunar. Özellikle bağımsız geliştiriciler ve küçük ekipler arasında popülerdir.

Muhtemelen bir şey anlamadin değil mi 😅 herhangi birinden başla çok sorun olmaz önerim C# çünkü C++ yeni başlayan birisi için çok zor gelir.

C++: Genellikle performans odaklı oyun motorları ve sistem programlaması için kullanılır. Unreal Engine ve Unity (Unreal Engine 4 ve Unity 3D) gibi güçlü oyun motorları C++ ile yazılmıştır.
C++, düşük seviyeli kontrol ve hızlı hesaplamalar için avantajlıdır.C#: Unity oyun motoru, genellikle C# dilini kullanır. C#, daha yüksek seviyeli bir dil olduğu için hızlı prototipleme ve geliştirme süreçleri sunar. Özellikle bağımsız geliştiriciler ve küçük ekipler arasında popülerdir.

Muhtemelen bir şey anlamadin değil mi 😅 herhangi birinden başla çok sorun olmaz önerim C# çünkü C++ yeni başlayan birisi için çok zor gelir.

Yani birazını anladım birazını anlamadım😄 peki hocam attığınız sitede 3 tane Unity kursu var direk onlarımı almam lazım yoksa C# kursunumu. Unity kursunun içinde öğretiliyor mu diye soruyorum.

Yok hocam ne kusuru insanız sonuçta kafanız dolu olabilir 😁 peki önerdiğiniz bir kurs var mı hocam bayağı bir kurs var çünkü.

Hayır çünkü ben de hiçbir kursa katılmadım. Bu yüzden önerdiğim yok yani ama gözünüze hoş gelen bir kursu seçebilirsiniz çok sorun yaşayacağınızı sanmam. Yanlış bir şey de demek istemiyorum paran boşuna gitmesin diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı