Oyun projesi ilgilenenler bakabilir

radileo

Hectopat
Daha fazla  
''Klasik'' Warcraft mantığında oyunları çoğunluğumuz zevk alarak oynamışızdır. RedAlert'lar, Age of Empires'lar, Empire Earthler, Starcraft'lar gibi bir çok efsaneyi de buna katabiliriz. Özellikle yaşıma yakın arkadaşlarım ve benden daha büyük abilerimin 90 sonu 2000 başı jenerasyon için bu oyunların ifade ettiği anlam çok büyüktür.
Ben kişilik olarak çocukluk döneminde oyun geliştirme işine ilgi duymuş ama o zamanlar bu kadar geniş çaplı bir oyun motoru olmadığından hem de yaşın getirdiği tabiri caizse ''Şıpsevdilik'' haliyle bu işlere çok ilgi gösteremediğimden bu ilgi yarım kalmıştı. Daha sonra müzikle ilgilenmem sebebiyle yazılım dünyasından tamamen kopmuştum.
Bunun dışında fantastik konular içeren bazı hikaye çalışmalarım oldu. İşte bunlardan birini düşünürken aklıma Warcraft modeli hem RTS hem RPG öğeleri içeren bir oyun geliştirme fikri oluştu. Bunu, aynı üniversitede okuduğum oyun geliştirme konusunda benden çok daha deneyimli, bu konuda gerçekten iyi işler çıkarma potansiyeline sahip bir arkadaşıma açtım kendisi de senaryoyu değerli buldu. Fikri beğendi ve Unreal Engine 4 ile geliştirme fikrini öne attı. Ne yalan söyleyeyim düne kadar bu konuda hiç bir fikrim yoktu bana bazı kaynaklar önerdi bende yavaş yavaş kendimi geliştirmeye başladım.

Sonuç olarak lafı çok uzattım, eğer oyun geliştirme konusunda hevesli, ilgili, projeye şans verecek arkadaşlar varsa bana mesaj yoluyla ulaşabilirler kendilerine senaryoyu ve mantığı anlatabilirim. Özellikle modelleme ve konsept çizimde çok yardıma ihtiyacımız olacak. Senaryo konusunda projenin gizemi açısından bilgi veremiyorum. Ama dediğim gibi projeye dahil olmak isteyen arkadaşlar olursa bana mesaj yoluyla ulaşabilir ayrıntılı konuşuruz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşımdayım ve bu gerçekten çok ilgilendiğim bir konu benimde çok ilgim var bu konuda ve allah nasip ederse oyun tasarı şirketimi kurmak istiyorum telefon numaranızı özelden ulaştıtsanız kapsamlıca konuşmak isterim. Ancak söylemeliyimki programlama bilgiz oldukça az. İngilizce olaraksa anlama seviyem orta diyebilirim. 4-5 ay süre sonrasındada maddi kaynakta sağlayabilirm. Bir işe girmek üzereyim şuanda interne erişim oldukça kısıtlı borcum ödendikten sonrada aktif olarak çalışmaya başlaya bilirim proje üzerinden. @Recep Baltaş abi senin de tavsiyelerini bekliyorum. Programlamaya dönersek de bu yönde kurslara gideceğim yakın zmanada. Oyun motoruna dönersek UE diğerlerine kıyasla oldukça kullanıcı dostu fakat başlangıç olarak giriş seviyesinde olan Unity i kullanmayı öneririm mobil için lanse edilsede pc oyunundada oldukça iyi gibi güzüküyor tabii proje sizin karar da :) Bi an önce ulaşmanızı bekliyorum (Cep tel no nuzu mesaj atmanızı yani)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı