Çözüldü Oyun silmeme rağmen diskte yer açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Diegla

Hectopat
Daha fazla  
Epic Games üzerinden Rocket League indirmiştim. Daha sonra oyundan sıkılınca silmeye karar verdim. Epic Games'i açtım ve kütüphaneme gelip oradan kaldır seçeneği ile kaldırdım. Buraya kadar her şey güzeldi, yaklaşık 15 GB kadar bir yer açılmıştı. Bu bilgisayar kısmına girdiğimde gösteriyordu. Ardından Steam üzerinden Left 4 Dead 2 adlı oyunu satın aldım ve heyecanla yükleme işlemine geçtim. Buraya kadar da her şey güzeldi oyunum yükleniyordu. Daha sonra kaç GB boş yer var diye merak edip D diskine baktım ve 15 GB'lik açılan boş alan yoktu. Eski haline dönmüştü, 13 GB yer kalmıştı. Windows Defender ile D diskini taradım, bir sorun bulunamadı. 300 MB boyutunda birkaç dosya sildim ve yer açıldığını gördüm. 0.3 GB'lik bir alan açılmıştı. Daha sonra yükleme işlemine devam etmek istedim bir ilerleme olacak mı disk boyutunda diye. Şu an oyunum hala yükleniyor yaklaşık 1 GB yüklendi ama D diskinde bir ilerleme yok boş alanı hala 13 GB olarak gösteriyor. Sizce sorun nerede? Ne yapmam gerek?
Sanırım durum kötüye gidiyor. yaklaşık 600MB indirdim ve bunu disk kısmında göstermedi, bir hata oldu sanırım diye düşündüm yüklemeye devam ettim ve yaklaşık 1.5GB yüklendiğinde 13GB boş alan yazan yerde 12.9GB yazdığını fark ettim.

Oyun için alan ayrıldı ve onun içerisine yükleme yapıyor. Yani 15GB'ı görebileceğiniz gibi önceden ayırmış. Biraz karışık anlattığınız için bu kadarını anlayabildim.

Oyun için alan ayrıldı ve onun içerisine yükleme yapıyor. Yani 15GB'ı görebileceğiniz gibi önceden ayırmış. Biraz karışık anlattığınız için bu kadarını anlayabildim.
Fakat şuanda her indirmeye devam ettiğimde boş alan azalıyor. dediğiniz gibi olsaydı eğer azalmayacaktı 13GB olarak kalacaktı. ama şuan 12.9GB ve indirmeye devam ettiğim zaman azalıyor.

Hocam 8GB olan oyun için ileride gelecek güncellemenin boyutunu sallayıp 15GB yer mi ayıracak?
1601149395939.png

Burada 13GB alan dediği için tahminen onun için ayırmıştır. İsterseniz silip deneyin ve emin olun.

Kendine alan ayırmaya devam ediyor olabilir indirmeye devam ettiğinizde kalan alan çok azalırsa durdurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı