Oyun sırasında Alt+Tab atılınca ekran kararıyor

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyunu oynarken Alt Tab atınca ekran gidiyor bir şey yapmayınca geri geliyor. Sonra fareyi oynatınca veya oyun dışındaki bir uygulamada işlem yapınca yine gidiyor fakat oyuna geri dönünce veya oyunu kapatınca düzeliyor.

Bir de yeni masaüstü açıp oyunu oraya atınca da düzeliyor lakin Alt Tab yapıp istediğim uyglulamaya geçemiyorum o zaman. Sizce sorun nedir?

Ekran kartı = 3070 Ti.
RAM = 32 GB DDR5.
İşlemci = Ryzen 7 6800H.
Depolama = 1 TB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum uygulama tam ekran modunda ise Alt+Tab yaptığında tam ekrandan çıktığı için o normal bir şey.

Oyunun grafik ayarlarında pencereli tam ekran yaparsan Alt+Tab yaparken problem çekmezsin.

Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda var bu özellik ama maalesef her oyunda bu özellik bulunmuyor.

Masaüstü çözünürlüğü ile oyun çözünürlüğü aynı mı?
Oyunu tam ekran yerine pencereli moda aldığınızda düzeliyor mu? Pencereli oynayın demiyorum sorun diye bahsettiğiniz şeyi anlamak için soruyorum.

Oyunun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğü aynı tam ekran veya pencereli değil direk olarak çözünürlük ayarı yapılıyor sadece ayrıyeten sadece 1 oyunda değil tüm oyunlarda oluyor.

Dostum uygulama tam ekran modunda ise Alt+Tab yaptığında tam ekrandan çıktığı için o normal bir şey.

Oyunun grafik ayarlarında pencereli tam ekran yaparsan Alt+Tab yaparken problem çekmezsin.

Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda var bu özellik ama maalesef her oyunda bu özellik bulunmuyor.

Benim demek istediğimi anlamadın galiba şöyle diyeyim oyunu alta alınca ekran kararıyor gelmiyor bir daha Alt Tab yapıp oyuna geçmem gerekiyor ekranın gelmesi için yani 1 saniyelik bir şey değil bu hiç gelmiyor. Ben de biliyorum oyunu alta alınca 1 saniyelik kararma yaptığını lakin bu bilgisayar yeni ve epeydir bu şekilde oynuyorum. Diğer bilgisayarımda böyle bir şey olmuyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20240325_192541.jpg
    IMG_20240325_192541.jpg
    75,6 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı