Oyun sırasında sistem aniden kapanıyor

Agabak

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury 32 Gb (2x16) 5200 Mhz cl40
Ekran kartı
Asus DUAL GeForce RTX 3070 OC
Anakart
ASUS PRIME B650-PLUS AMD B650 Soket AM5 DDR5 6400M
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600X
Arkadaşlar anlamadığım şekilde bir sorun var oyundayken bilgisayar 3 farklı şekilde kapanıyor. İlk başlarda direk kapanıyordu sonra monitör kapanıyor klavye mouse gidiyordu ama kasa çalışır durumda kalıyordu şimdilerde ise bir anda donuyor ve oyunun sesi cızırtılı geliyor sonra monitör kapanıyor.

Windows 10 kuruluydu Windows 11'e geçtiğimden beri böyle olmaya başladı acaba işletim sisteminden kaynaklı olabilir mi Windows 10'dayken hiç problem yaşamadım.

İlk yazacağım cevap Windows 10 kullanın olacaktı profilinin altında Windows 10 kullandığın gözüküyor ondan bunu yazmadım sana Windows 11 problemli bana göre Windows 10 geçin derim ondan yapıyordur. Benim akrabaya da 1660 Super verdim ben 2 sene sorunsuz kullandığım kart onun sistemde donma yapıyordu Windows 11 kullanıyordu o. Windows 10 geç geçti sorunsuz kullanıyor 3 aydır.

Az önce HD Tune ile test yaptım 2 M.2 SSD'de sıkıntısız çıktı.

Hocam sıfır diyosanız şu an net bir şey diyemiyorum dediğiniz sorunu yaşadım ama AMD ekran kartlarında oluyordu yazılımsal veya chipset NVIDIA da hiç görmedim disklerde sağlamsa ya PSU'ya da ekran kartı imkanınız varsa farklı bir ekran kartı ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı