Oyun şirketi için web sitesi nasıl açılır?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
İleride yazılımcı olmak istiyorum. Oyun geliştirip Steam gibi plartformlarda yayımlamak istiyorum. Kendi siteminde olmasını istiyorum. Siteyi nereden nasıl açabilirim?
Maaliyeti ne kadar olur? Sitede soru cevap, kendimi tanıtmam, oyunlarımın listesi olacak. Oyunun üstüne tıklandığı zaman Steam gibi yani nerede yayımladıysam o siteye atacak.

İleride yazılımcı olmak istiyorum. Oyun geliştirip Steam gibi plartformlarda yayımlamak istiyorum. Kendi siteminde olmasını istiyorum. Siteyi nereden nasıl açabilirim?
Maaliyeti ne kadar olur? Sitede soru cevap, kendimi tanıtmam, oyunlarımın listesi olacak. Oyunun üstüne tıklandığı zaman Steam gibi yani nerede yayımladıysam o siteye atacak.

HTML, CSS gibi diller öğrenerek yapılabilir. One page bir template kullanarak basitçe yapabilirsiniz.

Zaten yazılımcı olacakmışsın PHP ile kendi web siteni yaparsın ya da yaptırırsın ya da hazır scriptler var satın alıp kullanabilirsin.

Hostinger sitesinden hazır şablonlarla oluşturmayı düşünüyorum.

Öyle biraz zor yapılırda Steam gibi olmaz korsan oyun indirme sitesi gibi olur Steam gibi olacaksa ona kodlama lazım hazır şablonla olmaz.

Steam gibi olmayacak. Kendimi tanıtmam vs, yaptığım oyunlar falan göstermem, oyunların fragmanları ve indir butonuna basıldığı zaman Steam'a gönderecek. Oyunum Steam'de yayımlanacak.
Not: Steam olmayabilir. Herhangi bir oyun yayımlama sitesi.

Steam gibi olmayacak. Kendimi tanıtmam vs, yaptığım oyunlar falan göstermem, oyunların fragmanları ve indir butonuna basıldığı zaman Steam'a gönderecek. Oyunum Steam'de yayımlanacak.
Not: Steam olmayabilir. Herhangi bir oyun yayımlama sitesi.

O dediğiniz yönlendirme en basiti hocam, siz önce siteyi yapın o karınca bacağı gibi bir şey.

Basit, hosting domaininizi alın. Hostinglerde tek tık ile wordpress kurma var. Kurun ve internetten beğendiğiniz bir temayı indirin wordpress sitenize ekleyin. Daha sonra admin panelden kendinize göre düzenleyin. Siz oyunlarınızı yapın bana ulaşın ben size destek olurum site konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı