Oyun tasarlanırken nasıl bir yol izlenmeli?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım, grafik tasarımcıyım. İnteraktif bir oyun yapacağım. Hikayesini kendim oluşturacağım, yaklaşık 1-2 saatlik oynama saati olan bir oyun yapacağım. Sonrasında güncellemeler getireceğim. Kodlaması için arkadaşlarım var, çizimleri, senaryoyu her şeyi kendim yapacağım. Kodlaması ile beraber 1 aya kadar biter diye umuyorum. Belki daha fazla senaryo yazabilirim ama tek bir senaryo yazmak daha mantıklı geliyor. Diğer oyunlara benzer yapıp sadece hikayeyi değiştireceğim, mantık aynı ama.
Gelir amacı güdüyorum, 400-500 TL bir reklam bütçesi ayırdım. Belki 600-700 TL de verebilirim. Oradan insanları çekip para kazanmak istiyorum. Oyunu sağasağlam temellerini atıp.
Sizin tavsiyeleriniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasada ki oyun trendlerine dikkat et, bol bol tecrübeli insanların röportajlarını izle(seçtiğin türe göre). Oyun fikrini insanlarla tartış, bazı insanlara denet ve geri dönüşlerine göre oyun üstünde değişiklik yap. Oyunun kolay ve anlaşılabilir olması işine yarar , pazarlarken oyunu fazla şişirme çünkü oyunu denemiş olan insanların geri dönüşü kötüleştikçe kullandığın pazar oyunun üst sayfalara çıkmasını engelliyecektir. Son olarak oyunu pazarlama saatine ve kitle seçimine dikkat et, bunlar aklıma gelenler idi, yanlışlık yapmış isem affına...

Geri
Yukarı