Oyun tavsiyesi

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
23 yaşındayım artık oyunlar eskisi gibi sarmıyor mu bilmiyorum ama şimdi yüklediğim oyunlarda belli bir kısma gelip oynama isteği kalmıyor ve bu oyunları hevesle indiriyorum örneğin; God of War, Days Gone, Mount and Blade Bannerlord ne kadar çok beğensem de oyunları bitiremiyorum bu oyunların haricinde de saymadığım oyunlar var ama eskiden Mafia 1-2 Far Cry 3 gibi oyunları çok hevesli şekilde bitirdim.
Bana kısacası gerçekten sürükleyici hikayesi sıkmayan bir oyun önerir misiniz?

24 yaşındayım, AC serisine 2.oyundan başladım 3 günde bitirdim, böyle zevk aldığımı hatırlamıyorum. Gram sıkmadı hep merak ettim, serinin oynamadığınız oyunları varsa deneyin bence. Ben oyun bilgisayarını sonradan aldığım için yeni yeni girdim bu sektöre

Bence alışması zor oyunlara giriş, bahsettiklerin hep genel kitleye hitap eden oyunlar. Büyük yapımlar olsalar dahi belli bir formül üzerinde yapmak zorundalar artık oyunları. RPG oyunlarına bakabilirsin sürükleyici bir hikaye ve stratejik kombatlar arıyorsan. Divinity Original Sin 2, Dragon Age Inquisition, Pathfinder, Baldur's Gate 3, Disco Elysium önerebilirim bu konuda. Disco Elysium yalnız daha rol yapma üzerine kurulu, fate sistemi üzerine kurulmuş bir oyun onu belirteyim. Onun dışında girmediğiniz türler varsa onlara girebilirsiniz. Strateji olabilir, soulslar, indie oyunlar olabilir vs. vs.

39 a giriyorum

Metro 2033, Metro: Last Light ve Metro Exodus hikayesi oldukça güzel oyunlardır. İngilizce vs de varsa bence seversin. Stalker serisi de çok güzeldir ama biraz bugları vsleri olabilen bir oyun. Eski ama ben hastasıyım mesela hikayesi vs beni çok bağlamıştı 3 oyunu var hepsi birbiri ile bağlantılı stalker Shadow of chernobyl, stalker clear sky ve stalker call of pripyat. İncelersin bakarsın. Hoşuna giderse alırsın 3 oyunu 59 TL
Dragon age serisi eğer RPG seversen hikayesi bol oyun.
Mass Effect serisi

Aklıma gelenler bunlar.

23 yaşındayım artık oyunlar eskisi gibi sarmıyor mu bilmiyorum ama şimdi yüklediğim oyunlarda belli bir kısma gelip oynama isteği kalmıyor ve bu oyunları hevesle indiriyorum örneğin; God of War, Days Gone, Mount and Blade Bannerlord ne kadar çok beğensem de oyunları bitiremiyorum bu oyunların haricinde de saymadığım oyunlar var ama eskiden Mafia 1-2 Far Cry 3 gibi oyunları çok hevesli şekilde bitirdim.
Bana kısacası gerçekten sürükleyici hikayesi sıkmayan bir oyun önerir misiniz?
-Şu an Nier Automata oynuyorum. Hikayesi gerçekten sürükleyici. Hızlı bir oynanışı var ve alışılmışın dışında farklı bir tarzı var. Sanki bir tetrisin içinde prototype oynuyor hissi uyandırıyor. Denemeni şiddetle tavsiye ederim.

-Bunun dışında stres atmalık olarak serinin ilk oyunu Ori and the Blind Forest ve ikinci oyunu
Ori and the Will of the Wisps önerebilirim. 2d bir oyun olmasına rağmen hikaye sunumu ve görsel tasarımları gerçekten şahane. Oynanışı hızlı ve görsel şölen denebilir. Hikayesi cidden on numara. Şu an steamde indirimde denemek istersen 16 tl ye alıp keyifli dakikalar geçirebilirsin.

-Önereceğim son oyun tadımlık ve kısa (2-3 saat) süren The Vanishing of Ethan Carter. Bu oyun epic games ücretsiz yaptıktan sonra keşfettim ve 3 saatte bitirdim. kısa süren ve grafikleri de gayet şahane olan gizem bulma keşif oyunu. Güzel ve garip bir hikayesi var ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı