Oyun Türkçe yamalarında ne gibi virüsler olabilir?

97Hakan97

Yoctopat
Arkadaşlar asla korsan oyun indirmiyorum. Aldığım oyunlar hep Steam üzerinden.

Ama oyunları Türkçe oynayamamak üzüyor. Önümüzdeki ilk indirim zamanında Komple bütün Resident Evil serisini satın almak istiyorum. Oldu da bunların Türkçe yamalarını indirirsem ve virüsle karşılaşırsam tahmini olarak beni nasıl şeyler bekliyor?

Windows bozulursa format atılır düzelir sanırım tamam ama daha kötüsü de olabilir mi? Bilgisayara keylogger girme ihtimali, özel verilerin sızdırılma ihtimalleri gibi şeyler de olma ihtimali var mı?

Sizce Türkçe yama indirme işine girmeli miyim? Girersem nelere dikkat etmeliyim?

Bilgisayarımda Avast-Malwarebytes var. Windows 11 kullanıyorum.

Abartı derece korkulacak birşey yok, güvenilir yerlerden indirirsiniz, onun dışında anonymous çeviri ekibinden üyelik satın alarak bir çok oyunun yamasına ulaşabilirsiniz. Güvenli olan Türkçe Yamaları alıp içine virüs atarak kendi sitelerinde yayınlayan yerler var, sadece indirdiğiniz yerlere dikkat edin o kadar.

Güvenilir yerlerden indirdiğiniz sürece bir sıkıntı olmaz. Technopat'da çoğu oyunun yaması mevcut. İçinizin rahat ermesi amacıyla indirirken kendinizde bir tarama yapabilirsiniz.

Güvenilir yerlerden indirdiğiniz sürece bir sıkıntı olmaz. Technopat'da çoğu oyunun yaması mevcut. İçinizin rahat ermesi amacıyla indirirken kendinizde bir tarama yapabilirsiniz.
Herkese teşekkürler mesajlarınız için

Hocam mesela Technopat'ta şöyle bir konu buldum. Altında da ilginç yorum var. Sadece 2 mesaj gelmiş konuya

Bu yamaya yorumun nedir?

Herkese teşekkürler mesajlarınız için

Hocam mesela Technopat'ta şöyle bir konu buldum. Altında da ilginç yorum var. Sadece 2 mesaj gelmiş konuya

Bu yamaya yorumun nedir?
Hocam denildiği gibi false positive bence de. Zaten eğer zararlı içerseydi Technopat moderatörleri içeriği kaldırmalıydı.

Arkadaşlar asla korsan oyun indirmiyorum. Aldığım oyunlar hep Steam üzerinden.

Ama oyunları Türkçe oynayamamak üzüyor. Önümüzdeki ilk indirim zamanında komple bütün Resident Evil serisini satın almak istiyorum. Oldu da bunların Türkçe yamalarını indirirsem ve virüsle karşılaşırsam tahmini olarak beni nasıl şeyler bekliyor?

Windows bozulursa format atılır düzelir sanırım tamam ama daha kötüsü de olabilir mi? Bilgisayara keylogger girme ihtimali, özel verilerin sızdırılma ihtimalleri gibi şeyler de olma ihtimali var mı?

Sizce Türkçe yama indirme işine girmeli miyim? Girersem nelere dikkat etmeliyim?

Bilgisayarımda Avast-Malwarebytes var. Windows 11 kullanıyorum.

RDR2 için yama kurmuştum yamayı açma kapatma için farklı bir uygulama vardı ondan trojan diye hatırlıyorum sanırım öyle bir şey çıkmıştı.

Geri
Yukarı