Oyun ve depolama amaçları için harici SSD önerisi

B0RIS

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba
Yakın dönemde laptop aldım fakat dahili depolama alanı 512 GB ki pek yeterli değil. Özellikle oyun oynamak ve onları depolamak için bir harici SSD almayı düşünüyorum. 1000 TL altı olabilirse çok iyi olur benim açımdan.
Kafamda şu ürün var: https://www.hepsiburada.com/seagate...a1000400-2-yil-veri-kurtarma-p-HBCV0000120MS9
Bu işimi görür mü? Bu tarz bir şey almam yeterli mi? Bütçe olarak çok uçmadığı müddetçe önerilere açığım.
Laptop üzerinde USB 3.2 desteği var.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD istemişsiniz ama attığınız ürün HDD.
Bu ikisine bakılabilir.

SSD istemişsiniz ama attığınız ürün HDD.
Bu ikisine bakılabilir.
Hocam attığımın HDD olduğuna emin misiniz yorumlarda vs gördüğümde usb ile bilgisayara taktıklarını gördüm. İstediğim şey taşınabilir olması USB ile bağlayacağım çok bilgim yok fakat.

Taşınabilir HDD de yapmasını istediğim fonksiyonu karşılar mı?
HDD daha yavaştır ama depolama alanına göre fiyatı ucuzdur. SSD ise çok daha hızlıdır ama depolama alanına göre fiyatı pahalıdır. Örneğin 1 TB HDD fiyatına 240-500 GB SSD alabiliyorsunuz anca. Oyun ve depolama için kullanacaksanız bence 1 TB taşınabilir HDD almak daha mantıklı.

HDD daha yavaştır ama depolama alanına göre fiyatı ucuzdur. SSD ise çok daha hızlıdır ama depolama alanına göre fiyatı pahalıdır. Örneğin 1 TB HDD fiyatına 240-500 GB SSD alabiliyorsunuz anca. Oyun ve depolama için kullanacaksanız bence 1 TB taşınabilir HDD almak daha mantıklı.
Benim amacım HDD üzerine oyun kurup oynamak. Onun dışında laptopun kendi dahili depolama alanını (512 GB olan) okulum için gerekli olan programlara ayırmayı düşünüyorum. Mesela 1 TB HDD ile Red Dead Redemption 2 oynayabilir miyim laptop üzerinde yoksa SSD almak gerekir mi bunun için hocam ?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı