Çözüldü Oyun ve Programlar Nasıl SSD Yerine HDD'ye Yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anıl Olgun

Hectopat
Merhaba, ben SSD kullanıyorum, HDD almayı düşünüyorum. Şu anda yüklediğim her şey SSD'ye yükleniyor ben HDD alınca yüklenen ve yükleyeceğim şeyleri otomatik olarak HDD nasıl alırım? Arkadaşım bana her şey SSD üzerine kurulduğu için olmaz dedi bunu nasıl yapabilirim? SSD'yi oyun için HDD'ki dosyalar için kullanacaktım. Demek istediğim kısaca SSD'ye yüklenmesini istemiyorum, HDD'yi istiyorum bütün her şeyi otomatik olarak.

Çözüm
Yükleme konumunu seçersin, neyi bu kadar kasıyorsun anlamıyorum. Program yüklerken yükleyeceğin yeri HDD olarak seçersin. Steam'de ise HDD'de kütüphane oluşturup oraya yüklersin, zor bir şey değil ki.
Yükleme konumunu seçersin, neyi bu kadar kasıyorsun anlamıyorum. Program yüklerken yükleyeceğin yeri HDD olarak seçersin. Steam'de ise HDD'de kütüphane oluşturup oraya yüklersin, zor bir şey değil ki.

Çözüm
Hocam, ayarlar üzerinden depolama ayarlarına gelin. Buradan uygulamalar için kullanılacak diski seçin.

Her şey SSD'ye yüklenmiyor. Sen yüklüyorsun. Programlar, oyunlar kurulurken sana "Nereye kurmamızı istersin?" diye sorarlar. Sen next, next, next derken fark etmedin muhtemelen. O durumda da varsayılan yer olan C diskine kuruyorlar.
Otomatik olarak kurması yok diye biliyorum. Kurarken next, next, next derken arada 2-3 tık yapmak o kadar zor değil.
Hocam, ayarlar üzerinden depolama ayarlarına gelin. Buradan uygulamalar için kullanılacak diski seçin.
O sanırım sadece Microsoft Store uygulamaları için çalışıyor. Zamanında açıp hiçbir yararını görmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı