Programların otomatik olarak SSD yerine HDD'ye yüklenmesi

Umut_Kalaycı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar M2 SSD var bilgisayarımda Windows'u kurdum fakat bir program indirmek istediğimde HDD'ye insin istiyorum. Ne yapmam lazım? Yani her program indirirken varsayılan yer SSD'de oluyor kendim her seferinde değiştirmek zorunda oluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız uygulamanın indirme konumunu değiştirmeniz yeterlidir. Google Chrome'da ayarlarda bulabilirsiniz.

Adsız.png

Microsoft forumunda şöyle bir bilgi mevcut:

32 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:
1. Yerel Disk D'de Program Files isimli bir klasör oluşturun.
2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.
4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.
5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın,Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:
1. Yerel Disk D'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.
2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.
4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.
5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.
6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.
7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.
8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı