Oyun ve üniversite için laptop tavsiyesi

Bütçe
30000

PPrens

Hectopat
Merhaba. Öncelikli amacı oyun olmak üzere(oyuncu olduğumdan değil donanımının iyi olmasını istiyorum) üniversitede de kullanabilmek için 11.11 fırsatlarında bir laptop almak istiyorum. Bütçe 30k civarında. Daha ucuzu da olabilir ancak en yeni oyunları oynatsın ve mümkünse soğutması iyi, uzun ömürlü bir model olsun. Şimdiden teşekkür ederim.

Lenovo Ideapad modellerine bakabilirsin. Genelde senin bütçende 3050ti 3060 4050 gibi modeller oluyor. İşlemci genel olarak i5 12. Nesil. Asus Tuf un da aynı şekilde 3060 165 hz i5 modelleri var. Ben kendim 3050ti i5 12450h 8gb ram li lenovo idepad gaming 3 u kullanıyorum. Isınma konusunda bir sorunum olmadı forza ve genshin oynuyorum genelde gayet güzel oynatıyor. Sadece fanlari tam devirde sesli çalışıyor o da bu modelin legion olmamasından kaynaklanıyor. Legionlar çok daha iyi soğutma performansına sahip. Laptop seçerken en dikkat etmen gereken şeylerden birisi ekran kartı watt değeri olacaktır. Önerim 80 wattin üzerinde olması.

attığım bütçe yeterse

bütçeniz yetmiyorsa bu

depolaması az derseniz 1tb ssdli 8gb ramli modeli lakin buna karar verirseniz yanında +8 gb ram alın 8 gb ram yetmez

Geri
Yukarı