Oyun yapılabilecek platform önerileri

OnurOfc

Hectopat
Yer
İstanbul
İki tane ikiz kuzenim var, tutturdular abi oyun yapalım abi oyun yapalım. Bende kırmak istemiyorum o yüzden sizden oyun yapılabilecek platform önerisi istiyorum. 12 yaşındalar ve deli gibi roblox oynuyorlar. Bende düşündüm robloxta öyle bir oyun yapsak nasıl olur diye ama sonradan öğrendim ki lua diye bir programlama dili öğrenmem gerekiyormuş. Ben bu lua programlama dilini öğrensem, ileride en azından CV'ye yazılacak bir katkı oluşturur mu? / Roblox'tan sağlam oyun yapılabilecek platform öneriniz var mı? (Unity vs. önermeyin bilgisayarları çok iyi değil. )

NOT: Aklımda oyundaki mimariyi onlara bırakıp yazılımı kendim yapmak var.

Roblox üzerinde oyun yapacaksanız Lua öğrenebilirsin aşırı zor değil en kolay dillerden. Ama Lua roblox harici işe yarar mı bilemiyorum.

Hocam roblox studioda oyun yapmak çok zor değil. Bırakın dediğiniz gibi mimariyi onlar yapsın, sizde internetten bakarak basit kodları yapabilirsiniz. Çok kaliteli bir oyun olmayacak sonuçta.

Hocam roblox studioda oyun yapmak çok zor değil. Bırakın dediğiniz gibi mimariyi onlar yapsın, sizde internetten bakarak basit kodları yapabilirsiniz. Çok kaliteli bir oyun olmayacak sonuçta.
Açıkçası geçen bende bi baktım oyunlara sadece belli oyunlar 50k-100k-500k-600k oynanıyor. Bi kaç oyun attılar bana baktım (1-2 saatte oynadım yalan yok sardı biraz :D) o kalitede boş olmayan oyun yapmak istiyorum.

Açıkçası geçen bende bi baktım oyunlara sadece belli oyunlar 50k-100k-500k-600k oynanıyor. Bi kaç oyun attılar bana baktım (1-2 saatte oynadım yalan yok sardı biraz :D) o kalitede boş olmayan oyun yapmak istiyorum.
Hocam o kalitede oyunlar ekip istiyor tek kişilik olmaz. Mesala roblox üzerinde Doors adlı oyun çok iyi grafiklere ve kaliteye sahiptir bu oyunu 20-30 kişilik bir ekip yapıyor. Çok kaliteli bir şeyler yapmak istiyor iseniz tek başınıza çok uğraşırsınız. Bir ekip bulup birlikte çalışabilirsiniz.

Hocam o kalitede oyunlar ekip istiyor tek kişilik olmaz. Mesala roblox üzerinde Doors adlı oyun çok iyi grafiklere ve kaliteye sahiptir bu oyunu 20-30 kişilik bir ekip yapıyor. Çok kaliteli bir şeyler yapmak istiyor iseniz tek başınıza çok uğraşırsınız. Bir ekip bulup birlikte çalışabilirsiniz.
Hocam anlattığım gibi 3 kişi yapacağız gibi duruyor. ( onlarında bilgisi sıfır değil. ) Benim niyetim en azından bi oyun yapalım anlık oyuncu sayısı en kötü 10-20 olsun anı olarak kalsın. E tabi lua dilini de CV'ye yazsak dolu gözükse fena olmaz :D

Hocam anlattığım gibi 3 kişi yapacağız gibi duruyor. ( onlarında bilgisi sıfır değil. ) Benim niyetim en azından bi oyun yapalım anlık oyuncu sayısı en kötü 10-20 olsun anı olarak kalsın. E tabi lua dilini de CV'ye yazsak dolu gözükse fena olmaz :D
3 kişi ile güzel fikir bulursanız gayet iyi işler çıkarabilirsiniz. Başlangıç olarak Tycoon oyunlarını deneyin alıştırma olur size ardından asıl projelere başlarsınız direk büyük bir proje sorun çıkartabilir.

Size tavsiyem önce ne tür oyunlar yapmak istediğinizle başlamanız.

Mesela amacınız Roblox için oyunlar geliştirmekse Roblox için oyunlar geliştirmekle başlamanız. Eğer masaüstü oyunlar yapmak istiyorsanız masaüstü, mobil ise mobil oyunlarla. Eğer hepsini amaç olarak belirlerseniz bir süre sonra hepsi karışmaya başlar.

Bunlardan hangisini seçmek istediğinize yönelik şu önerileri yapabilirim:
Kuzenleriniz çok fazla Roblox oynuyorsa ve onların isteği üzerine oyun yapmaya karar verdiyseniz Roblox Studio üzerinden oyun yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak Roblox için oyunlar yapmak uzun vadede size pek de bir şey katmaz. Eğer diğer platformlardan başlayacaksanız bir oyun motoru seçmelisiniz. Bu noktada oyunun türü devreye giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı