Oyun yapımı için laptop önerisi

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. Oyun geliştirmeye tutkulu bir insanım. Zaten açtığım konulara bakarsanız görürsünüz. Sürekli bir yerlere gittiğim için laptop almak istiyorum. Bu laptopu buldum: HP Pavilion 15-DK0018NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 128GB Fiyatı sizce iyi mi? O paraya daha iyisi bulunur mu?

Arkadaşlar selamlar. Oyun geliştirmeye tutkulu bir insanım. Zaten açtığım konulara bakarsanız görürsünüz. Sürekli bir yerlere gittiğim için laptop almak istiyorum. Bu laptopu buldum: HP Pavilion 15-DK0018NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 128GB Fiyatı sizce iyi mi? O paraya daha iyisi bulunur mu?

Bu daha çok oyun bilgisayarı, size 32 GB RAM, iyi bir SSD, ve yüksek bir işlemci lazım ekran kartıda önemli fakat oyun oynamayacaksanız çok yükseltmeye gerek yok.

Ekran kartı ve işlemcisi günümüz için gayet yeterli. Çok profesyonel değilseniz 16GB ram de yeterli fazlasına gerek yok. Alınabilir.

Peki attığınız ASUS laptopta 2 tane depolama slotu var mı? Yani bir tane daha takabilir miyim?

Termal performansı maalesef pek başarılı değil. Aynı bilgisayarın i5 9300h versiyonunu 1 yıldır kullanıyorum ve throttling sorununun undervolt ile çözüyorum. Ayrıca iyi bir harici termal macun almanızı tavsiye ederim. Onun haricinde memnunum. Eğer sormak istediğiniz bir şey var ise yardımcı olabilirim

Termal performansı maalesef pek başarılı değil. Aynı bilgisayarın i5 9300H versiyonunu 1 yıldır kullanıyorum ve throttling sorununun undervolt ile çözüyorum. Ayrıca iyi bir harici termal macun almanızı tavsiye ederim. Onun haricinde memnunum. Eğer sormak istediğiniz bir şey var ise yardımcı olabilirim.

Hayatımda hiç termal macun değiştirmedim, bilmiyorum. Oyun performansı nasıl?

Geri
Yukarı